Ředitel SC Bouřňák Pavel Tetřev za tím vidí aktivitu vedení firmy Skimmer, se kterou se už několik měsíců sportovci přou o výši nájmu za část pozemků na vrcholu areálu kde končí vlek. Bez nich nemůže lyžařské středisko standardně fungovat. „Vše jsem nahlásil na policii. Všimli jsme si traktoru zavčasu. Měli jsme vymyšleno, že lidé budou vystupovat na druhé cestě Slalomáku a až k problémovému místu na vrcholu by se tedy nedostali. Ale kotvu nemůžu pustit, protože by se do vidlí zamotala, utrhla a poškodila celý vlek," řekl Deníku ředitel zimního střediska Bouřňák o.p.s. Pavel Tetřev.

Hodně lyžařů tak odjelo v sobotu dopoledne z areálu zklamaných. Na parkovišti v Mikulově bylo kolem padesátky aut. „Někteří odjeli a někdo čeká. Děkujeme jim za přízeň. Situaci řešíme. Zkusíme pustit, alespoň pomu. Té by traktor nemusel vadit," sdělil Tetřev v sobotu po poledni.

----------------------

2.2. 9:00 AKTUÁLNĚ Z BOUŘŇÁKU - POMA JEDE

V provozu: Údolíčko – 30cm sněhu Mikeska – 5-10cm sněhu Slalomák po 2. cestu – 50cm sněhu

--------------------------

Boj o balíky slámy na Bouřňáku i nadále tedy pokračuje. Sportovcům vyhověl Městský úřad v Duchcově, který rozhodl, aby sporné pozemky jejich majitel uvedl do původního stavu. Vyhráno ještě ale zimní středisko nemá. Soud, který řešil návrh na předběžné opatření, ho totiž zamítl. Spor i nadále řeší právníci obou znesvářených stran. Vedení zimního centra chce, aby cenu nájmu určil soud. Nabídku Skimmeru ve výši 400 tisíc považuje za likvidační a úplně mimo realitu. „V Krkonoších se platí maximálně pět korun za metr a my máme platit skoro sto korun za m2? To nejde. Středisko není tak bohaté," řekl už dříve šéf SC Bouřňák Tetřev. Uvítal by kdyby se právní spor řešil za plného provozu areálu. „Bylo by to nerozumnější řešení. My bychom podnikali měli na výplaty, spláceli pohledávky atd. a až by soud určil cenu za nájem, tak bychom zaplatili."

SC Bouřňák v minulém roce zaplatil dluhy za pronájem sporných pozemků. Šlo o miliony. Takový „průvan" v kase podle současného vedení brzdí investice do střediska a nijak nepomáhá jeho rozvoji.

PSALI JSME …

Kdy zančne sezona? ZDE

Balíky jsou na sjezdovce stále. Zahájení má v rukou soud ZDE