Informovala o tom agentura JV PRESS. Dosud neznámého muže na bicyklu porazil na hlavním tahu z Mostu do Loun u obce Sedlec řidič osobního automobilu. Do cyklisty jedoucího v pravé části krajnice naboural pravou částí vozidla řidič, který s automobilem zastavil, až o několik set metrů dál. Nárazem skončil cyklista, jehož totožnost kriminalité dosud neznají, až několik metrů v příkopu. Jízdní kolo zůstalo na vozovce stejně jako jedna z bot těžce zraněného muže. Ten krátce po převozu do nemocnice následkům zranění podlehl.

Během jednoho týdne tak jde již o druhou smrtelnou nehodu, kterou policisté na Mostecku vyšetřují.

V úterý zemřel pod koly služebního automobilu řízeného krajským radním Martinem Klikou muž, který přebíhal čtyřproudovou komunikaci u Chánova. Krátce předtím tento chodec způsobil dopravní nehodu, když v protisměru jel od Bíliny a u čerpací stanice se střetl s protijedoucím osobním automobilem.

Údajně opilý řidič poté vystoupil ze svého havarovaného atomobilu a při přebíhání silnice na druhou stranu do něj narzila služební stříbrná Octavie. V ní vedle Kliky seděl jako spolujezdec také bývalý náměstek ústecké hejtmanky Pavel Kouda, krajský politik obviněný z machinací s dotacemi EU, který byl propuštěn z vazby. Oba muži z nehody vyvázli bez vážného zranění. Dechová zkouška na alkohol neprokázala, že by Martin Klika před jízdou pil alkohol.

Autor: Jan Vraný