„Ve stejný den obdarovala naše firma celkem 1200 dětských domovů a charitativních organizací v 15 zemích po celé Evropě,“ uvedla vedoucí teplické prodejny Simona Štýbrová.

Pro teplické salesiány, kteří se systematicky věnují práci s dětmi a mládeží ze sociálně slabého prostředí, to není poprvé, kdy se mohou těšit s předvánoční finanční nadílky. CA Móda na ně myslela už loni. Letos se salesiánské středisko dovybaví výchovnými pomůckami a sportovními potřebami. „Nedostáváme běžně tak vysoké peněžní dary,“ přiznává programová vedoucí Monika Janušová.
V tomto školním roce salesiánské středisko pracuje podle metodického plánu rozděleného do tříměsíčních období. „V prosinci skončí jeho první etapa. Děti, které k nám chodily nejčastěji a především ty, které se díky doučování zlepšily ve škole, odměníme víkendovou akcí. Samozřejmě ji absolvují zdarma,“ dodává Janušová.

Nejaktivnější a nejúspěšnější klienti střediska se mohou těšit na společnou návštěvu divadla či aquacentra, podle toho, co pro ně jejich vedoucí vyberou.
Monika Janušová vystudovala vychovatelství a v rámci školní praxe působila v salesiánském středisku, kam se po mateřské dovolené vrátila.