Poznal správně i obrázky zvířat, připravené na tabuli a také geometrické tvary, byť u obdélníku paní učitelka napověděla první písmenko. Přece jen jsme byli rušivý element, když jsme se v pátek odpoledne vydali s fotografem na Základní školu Bílá cesta podívat, jak probíhají zápisy do prvních tříd.

„Letos jsou děti šikovné, zatím se žádné nebálo povídat si tu s námi, i když u toho není maminka," usmívala se spokojeně Markéta Šimková.

Ani Davídka jsme příliš neznervózněli. Do školy už se prý těší a k narozeninám dostane penál.

Jeho maminka, která seděla na chodbě před třídou, zápis prožívala podstatně hůř. „Jsem hrozně nervózní, Davídek mě cestou v autě uklidňoval, že se nemám bát, že to zvládne," přiznala a potěšilo ji, že jsme jejího malého šikulu chválili.

„Ve čtvrtek, když probíhal na škole první den zápisů, jsme tu měli čtyřicet dětí. Nevím, čím to je, ale všechny byly úžasné, měli jsme z toho krásný pocit," svěřila se nadšeně Monika Šebestová, zástupkyně ředitelky pro 1. stupeň. Škola, která prošla rekonstrukcí, vítala budoucí žáčky v novém, veselém kabátě. Už se tu na ně těší.

Zápisy už má většina škol na Teplicku za sebou. 11. a 12. února od 13 do 17 hodin přijdou svoji vůbec první „zkoušku z dospělosti" absolvovat budoucí prvňáčci na Základní školu v Hostomicích, 12. února je zápis od 14 do 18 hodin na Základní škole Maxe Švabinského v Teplicích a 13. února od 13 do 18 hodin na Základní škole Plynárenská v Teplicích.(ot)