Zatímco první pokus města najít architekta nedopadl dobře, v druhém kole byl zájem vyšší. Do výběrového řízení se přihlásilo osm architektů, kteří se chtěli podílet na budoucí podobě města.

Po vyslechnutí všech adeptů zúžila komise po diskusi výběr na dva hlavní kandidáty, mezi které zařadila ústeckého architekta Jana Hroudu a architekta Ondřeje Beneše, který působí v Praze. Nakonec vybrala Beneše.

Ondřej Beneš absolvoval Fakultu architektury ČVUT, kde pokračoval v doktorském studiu v oboru teorie architektury. V současné době na fakultě architektury působí v ateliéru Stempl Beneš. Zároveň vede vlastní projekční praxi a pravidelně se účastní přednášek. Má za sebou také řadu odborných publikací.¨

NADBYTEČNÝ POST

Naopak v Teplicích o zřízení funkce městského architekta neuvažují. Podle vedení tamní radnice je takový post v rámci úřadu města zcela nadbytečný.

„Navíc by to nikdy možná ani za ty tabulkové peníze nedělal," odmítá názor opozice primátor Teplic Jaroslav Kubera.

„Přitom je město před vypracováním územního plánu a také ho čekají významné investice do veřejných budov a prostranství," říká opoziční zastupitel Zdeněk Bergman, který s návrhem na architekta před časem přišel.