VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SLEDOVALI JSME mítink DS v Krupce

Krupka – Dělnická strana se po týdnu vrátila zpět do Krupky. Dokonce zde chtěli její představitelé založit místní organizaci. Mítink byl od 15 hodin v prostoru u Delty, v sousedství problémového sídliště vyhlášené ulicemi Dukelských hrdinů a Karla Čapka. Očekávál se střet s místními Romy. Policejní těžkooděncibyli ve střehu. Síly mobilizujovali i místní Romové.Jak to dopadlo si přečtěte z našeho on - line zpravodajství.

28.4.2009
SDÍLEJ:

Do Krupky přijela Dělnická strana monitorovat situaci na místním sídlišti, Romové se bouří. Policie je ve střehu.Foto: Deník/Karel Pech

Reportéři Deníku byli po celou dobu na místě.
SLEDOVALI JSME ON LINE

Akce Dělnické strany v Krupce skončila

Přidány byly poslední fotky do společné fotogalerie

Doplněno na poslední chvíli:

Představitelům DS je vyhrožováno fyzickou likvidací

Předsedovi Dělnické strany (DS) Tomášovi Vandasovi a místopředsedovi Petru Kotábovi je po ukončení dnešního shromáždění v Krupce na Teplicku vyhrožováno fyzickou likvidací. Podle sms zprávy, kterou obdrželi, má dojít i k likvidaci jejich rodin.
Podle anonymního odesílatele výhrůžné zprávy se na žhářské útoky mají připravit také další členové a příznivci Dělnické strany. Dělnická strana podává na neznámého pachatele trestní oznámení a požaduje důkladné prošetření tohoto případu. Vyzýváme také ministra Michaela Kocába, aby se k této události veřejně vyjádřil.

16:43 - Extremisté mají namířeno mimo Krupku, část odjela auty a část vlakem

ZAZNAMENALI JSME

Místopředseda strany Petr Kotáb také řekl, že podá trestní oznámení na velitele policejního zásahu kvůli tomu, že nezasáhl proti nepovolenému shromáždění Romů.

VIDEO: Pochod Dělnické strany městem Krupka - ZDE

16:36 - Romové se vracejí do svých domovů. Průvod míří dál k nádraží.

PŘIDÁNY DALŠI FOTKY, sledujte naší galerii

16:35 - Do cesty extremistům se chtěla postavit ANTIFA. Policie to rozehnala. Ozvalo se několik výstražných dělobuchů.

16:25 - Dělnická strana se přesouvá zpět na nádraží. Jsou průvodem a doprovází je policisté. Dochází k menším šarvátkám. Policisté se svolávají.

15:53 - Stále probíhá řečnění u Delty. Neonacisté volají také: "Čechy Čechům!" nebo "Češi, pojďte s náma!" Romové jim oplácejí: "Jeďte Češi domů!"

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z MÍSTA - ZDE

15:09 - Během mítinku padají ostrá slova na stranu místní nepřizpůsobivých obyvatel v sídlišti. Z povzdálí to sledují "zvědavci", kterých přišlo několik desítek.

15:06 - Policie u Romů zadržela dvě desítky většinou bodných zbraní a tyčí či násad od krumpáčů. Vše je nyní na policejní služebně.

15:00 - V těchto chvílých probíhá ohlášené shromáždění extremistů, Romové i policie přihlížejí.

ODPOSLECHNUTO:Perlička: Ministr v demisi Kocáb prý zazpíval v sídlišti Romům do amplionu "Pražákům těm je tu hej…

14:42 - Jeden ze zasahujících policistů byl lehce zraněn při zasahování proti výtržníkům ze strany Romů. Jeden z nich se totiž snažil muže zákona napadnout při zadržení.

14:37 - Dva romové hodili do skupiny extremistů skleněné pullitry. Policie okamžitě zasáhla. Oba výtržníci byli zadrženi a jsou v cele na nedaleké služebně. Obě strany na sebe pokřikují. Policie je k sobě nepustí.Těžkooděnci vytvořili živou hranici.

AUDIO: Jak se připravovala policie - ZDE

14:14 - Stoupenci Dělnické strany přicházejí k areálu Delta, kde by se měl konat mítink.Všude kolem čekají romští obyvatelé a jejich "posily".

13:46 -Pochod prochází Krupkou, má namířeno do areálu Delta, v doprovodu policie. Na sídliště se sjíždějí další posily z řad Romů."Přijeli jsme z Ústí. Tohle není už možné, co si dovolej. Když budou chtít napadat nás, nenecháme se a budeme se prát," řekl jeden ze skupiny Romů, kteří zaparkovali autem na nedalekém parkovišti a pospíchal za svými kamarády do sídliště. Podívejte se na nové foto z místa -v galerii.

13:14 -Vlakem do Krupky přijelo asi padesát stoupenců Dělnické strany, připravují se na nádrží k pochodu Krupkou, směrem k problémovému sídlišti a do areálu Delta, kde má proběhnout shromáždění a také dojít k založení místní organizace na přání některých krupských obyvatel, kteří jsou nespokojeni s děním na sídlišti.

13:04 - K areálu Delta dorazilo deset dodávek plných těžkooděnců. Situace se začíná přiostřovat.

12:46 -Na místo, kde má dojít ke střetu mezi Romy a extremisty, se scházejí první "zvědavci".Dopoledne již do Krupky dorazila první partička asi patnácti extremistů. Policie má vše zatím pod kontrolou.

12:30 - V Krupce se již čeká na příjezd Dělnické strany. Na všech příjezdových cestách do města hlídkují Policisté a provádějí kontroly přijíždějících vozidel.Na sídlišti je již poměrně rušno. Policie oddělila páskou vstup do sídliště od prostoru, kde má proběhnout mítink Dělnické strany. Místní Romové již stojí venku a očekávají, co se bude dít. Mají svého předáka, který se snaží lidi uklidňovat.

11:00 - Romové se snaží mobilizovat své síly. Bojí se, že Dělnická strana bude chtít skutečně jít k nim do sídliště. Podle některých místních občanů se v ulicích objevují nové tváře z romských komunit. Obávají se střetu. Policie jim v tom bude chtít zabránit.

9:30 - Některé místní provozovny raději dnes zůstanou uzavřeny. Majitelé mají strach o své zaměstnance. Oznámení o mimořádném uzavření se jsou k vidění i na některých místních obchodech.

Policie prohlašuje, že je na dnešní den připravena. Povolány jsou posily. Na místě bude pořádková jednotka. Pohyb Dělnické strany bude monitorován už při jejich cestě z Prahy do Krupky. Na nádraží mají přijet vlakem mezi 12. a 13. hodinou.

9:00 - Krupka se probudila do slunečného dne. V ulicích je zatím klid. Policie chystá opatření. Reaguje také na nepotvrzené informace, že posily svolávají v sídlišti bydlící Romové. „O sobotní akci v Krupce samozřejmě víme. Vše monitorujeme. Zaujmeme opatření odpovídající dané situaci,“ řekla Ilona Novotná, mluvčí teplické policie.

Autorem fotografií je Karel Pech a video z místa pořídil Zdeněk Traxler, na místě monitoruje situaci Petr Málek

-------------------------------------

Už jste si přečetli:
Zdeněk Matouš, krupský místostarosta, řekl, že v pohotovosti bude stejně jako minulý týden také městská policie, která bude spolupracovat s Policií ČR.

Dělnická strana zavítala do Krupky už v minulém týdnu. Pořádková jednotka je do sídliště mezi Romy nepustila. Celou situaci sledoval z výšky vrtulník. Přečtěte si na webu našeho deníku , jak to minulou sobotu v Krupce vypadalo. V galerii je téměř sto fotek přímo z místa. K nahlédnutí ZDE

Dělnická strana vydala v souvislosti se minulým sobotním děním v Krupce tiskové prohlášení, ve kterém uvádí, že dostává dopisy od lidí ze sídliště, že se bojí.

„S velkým znepokojením sleduje DS současnou situaci v Krupce na Teplicku, kde jsou po sobotní návštěvě Ochranných sborů Dělnické strany (OS-DS) cikánskými násilníky napadáni slušní občané, kteří podpořili svou účastí shromáždění DS ve městě. Předsednictvo DS se na svém mimořádném jednání ve středu 22. dubna rozhodlo okamžitě reagovat, a svolává na sobotu 25. dubna do Krupky shromáždění,“ píše se v prohlášení.

Účastníci demonstrace se sejdou mezi 12. až 13. hod. na vlakovém nádraží Bohosudov v Krupce. Odtud se přesunou do ulice Karla Čapka, kde se uskuteční řádně nahlášené shromáždění, na kterém vystoupí s projevy místopředseda DS Petr Kotáb, předseda Dělnické mládeže (DM) Martin Zbela, předseda revizní komise DS Jindřich Nestler a další řečníci. Na shromáždění dojde také k založení místních organizací DS a DM v Krupce.

„Podle informací občanů Krupky nepřizpůsobiví cikáni mobilizují své soukmenovce z různých měst a obcí Ústeckého kraje, a chystají se na účastníky akce fyzicky zaútočit. V jejich výzbroji se prý mají mimo jiné objevit například pistole, a někteří cikáni dokonce vyhrožují dovezením samopalů,“ uvádí dále Dělnická strana ve svém dopise určeném pro média.

Prohlášení Dělnické strany k mimořádné situaci v Krupce:

Prohlášení Dělnické strany k mimořádné situaci v Krupce:

Dělnická strana (DS) s velkým znepokojením sleduje současnou situaci v Krupce na Teplicku, kde jsou po sobotní návštěvě Ochranných sborů Dělnické strany (OS-DS) cikánskými násilníky napadáni slušní občané, kteří podpořili svou účastí shromáždění DS ve městě. Předsednictvo DS se na svém mimořádném jednání ve středu 22. dubna rozhodlo okamžitě reagovat, a svolává na sobotu 25. dubna do Krupky shromáždění.

Účastníci demonstrace se sejdou mezi 12. až 13. hod. na vlakovém nádraží Bohosudov v Krupce. Odtud se přesunou do ulice Karla Čapka, kde se uskuteční řádně nahlášené shromáždění, na kterém vystoupí s projevy místopředseda DS Petr Kotáb, předseda Dělnické mládeže (DM) Martin Zbela, předseda revizní komise DS Jindřich Nestler a další řečníci. Na shromáždění dojde také k založení místních organizací DS a DM v Krupce.

Podle informací občanů Krupky nepřizpůsobiví cikáni mobilizují své soukmenovce z různých měst a obcí Ústeckého kraje, a chystají se na účastníky akce fyzicky zaútočit. V jejich výzbroji se prý mají mimo jiné objevit například pistole, a někteří cikáni dokonce vyhrožují dovezením samopalů.

Dělnická strana vyzývá Policii České republiky k důkladnému prošetření zmíněných informací o nedovoleném ozbrojování cikánů. Není možné nadále tolerovat násilnické chování této skupiny nepřizpůsobivých jedinců.

Televize Nova ve své dnešní hlavní zpravodajské relaci odvysílala reportáž o chystaném shromáždění DS v Krupce, ve které uvedla, že při monitorovací akci OS-DS v tomto městě minulou sobotu, nalezla policie u jejích členů různé zbraně. Dělnická strana ostře odmítá toto obvinění. Jediné zbraně, které byly zabaveny, se nacházely v rukou cikánů a zfetovaných členů extremistické organizace Antifa.

DS požaduje po TV Nova omluvu v nejbližším vysílání Televizních novin a zveřejnění reportáže, ve které budou její lživé informace uvedeny na pravou míru.

Jiří Štěpánek

1. místopředseda DS

Sledujte náš web, foto a video.

Zpravodajství z Krupky připravili: Olga Tušicová, Jana Šimková, Petr Málek - text, Zdeněk Traxler - video, Karel Pech - foto. Spolupravoval Martin Toth.

Místo události:
28.4.2009
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Asistent/ka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní smlouva na 1 rok s možností prodloužení. Práce na PC (word, excel), obvolávání klientů., Zajištění chodu kanceláře, V případě zájmu se hlásit telefonicky Po - Pá 8 - 16 hod nebo e-mailem. Pracoviště: Romana veselá s.r.o. 001, Kollárova, č.p. 1879, 415 01 Teplice 1. Informace: Romana Veselá, +420 605 299 774.

Obchod - Obchod Nákupčí 20 000 Kč

Nákupčí Pracovník nákupu. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti :, Vydávání a evidence pracovních pomůcek, zapisování došlých faktur do el. systému, vyřizování objednávek,nákup surovin, polotovarů pro výrobu , znalost práce s PC a MS office - Outlook,Word, Excel…, vyhledávání nových i zahraničních dodavatelů v přiděleném segmentu nákupu, komunikace se stávajícími dodavateli, řešení reklamací neshod a vad u dodaného zboží a materiálu, komunikativní a písemná znalost anglického jazyka, němčina výhodou, práce je vhodná pro absolventy středních škol i pro starší osoby s praxí., řidičský průkaz skupiny B, ochota cestovat, Nabízíme : Motivující platové ohodnocení, zázemí stabilní a prosperující firmy,motivující systém odměňování a benefitů a mnoho dalšího., , Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, , V případě zájmu se hlásit telefonicky nebo emailem. Pracoviště: Ksk - belt, a.s., Řetenická, č.p. 133, 415 01 Teplice 1. Informace: David Groh, +420 736 623 991.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 13 500 Kč

Číšníci a servírky Servírka / číšník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnání na půl roku, následně dle domluvy. Možné i na DPČ. Praxe v oboru min 1 rok., Restaurace "U Václava" , V případě zájmu se hlásit telefonicky 417 861 700 nebo e-mailem vaclav.krasa@email.cz. Pracoviště: Ondřej krása, Revoluční, č.p. 16, 417 42 Krupka 1. Informace: Ondřej Krása, +420 417 861 700.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 120 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: svářečský průkaz, praxe 3 roky, čistý trestní rejstřík, flexibilita, samostatnost. Pracovní smlouva na dobu určitou s možností prodloužení, V případě zájmu osobně PO - PA 7-15.30 hod, telefonicky 731 694 495 nebo e-mailem. Pracoviště: Gkr zakládání s.r.o. 001, Sokolská, č.p. 288, 417 05 Osek u Duchcova. Informace: Vlasta Prošková, +420 731 694 495.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V centru Drážďan byla nalezena letecká puma z druhé světové války.

Centrem Drážďan otřásla exploze. Vybuchla nalezená puma z války

Nehoda kamionu na silnici z Velemína do Bořislavi, v klesání z Paškapole do obce Bořislav.
13

Silnice smrti je u Bořislavi. Podle mapy nehod je nejrizikovější v kraji

Velké porcelánové trhy nabídnou Boba a Bobka

Dubí - V Dubí se zase připravují na 27. Velké porcelánové trhy, které proběhnou tuto sobotu od 9 do 16 hodin v rámci Zahájení lázeňské sezony.

Policie žádá o pomoc v pátrání po patnáctileté dívce z Bíliny

Bílina - Policie ČR pátrá po mladistvé Kateřině Marimonové z Bíliny. Ta je od úterý dopoledne nezvěstná.

Jak jsme žili v Československu: Rtyně nad Bílinou

Teplicko - V pátek 25. května pokračuje v tištěném Teplickém deníku unikátní seriál Jak jsme žili v Československu.

Panika ve školách kvůli GDPR? Podpisy dětí z výkresů nezmizí

Severní Čechy /INFOGRAFIKA/ - Alarmisté už koncem minulého roku strašili, že v pátek 25. května nastane apokalypsa, protože vstoupí v platnost evropské nařízení o vyšší ochraně osobních údajů. Varovali třeba, že školy přestanou učit, neboť nebudou moci vést o žácích žádný záznam, včetně známek. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT