Reportéři Deníku byli po celou dobu na místě.
SLEDOVALI JSME ON LINE

Akce Dělnické strany v Krupce skončila

Přidány byly poslední fotky do společné fotogalerie

Doplněno na poslední chvíli:

Představitelům DS je vyhrožováno fyzickou likvidací

Předsedovi Dělnické strany (DS) Tomášovi Vandasovi a místopředsedovi Petru Kotábovi je po ukončení dnešního shromáždění v Krupce na Teplicku vyhrožováno fyzickou likvidací. Podle sms zprávy, kterou obdrželi, má dojít i k likvidaci jejich rodin.
Podle anonymního odesílatele výhrůžné zprávy se na žhářské útoky mají připravit také další členové a příznivci Dělnické strany. Dělnická strana podává na neznámého pachatele trestní oznámení a požaduje důkladné prošetření tohoto případu. Vyzýváme také ministra Michaela Kocába, aby se k této události veřejně vyjádřil.

16:43 - Extremisté mají namířeno mimo Krupku, část odjela auty a část vlakem

ZAZNAMENALI JSME

Místopředseda strany Petr Kotáb také řekl, že podá trestní oznámení na velitele policejního zásahu kvůli tomu, že nezasáhl proti nepovolenému shromáždění Romů.

VIDEO: Pochod Dělnické strany městem Krupka - ZDE

16:36 - Romové se vracejí do svých domovů. Průvod míří dál k nádraží.

PŘIDÁNY DALŠI FOTKY, sledujte naší galerii

16:35 - Do cesty extremistům se chtěla postavit ANTIFA. Policie to rozehnala. Ozvalo se několik výstražných dělobuchů.

16:25 - Dělnická strana se přesouvá zpět na nádraží. Jsou průvodem a doprovází je policisté. Dochází k menším šarvátkám. Policisté se svolávají.

15:53 - Stále probíhá řečnění u Delty. Neonacisté volají také: "Čechy Čechům!" nebo "Češi, pojďte s náma!" Romové jim oplácejí: "Jeďte Češi domů!"

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z MÍSTA - ZDE

15:09 - Během mítinku padají ostrá slova na stranu místní nepřizpůsobivých obyvatel v sídlišti. Z povzdálí to sledují "zvědavci", kterých přišlo několik desítek.

15:06 - Policie u Romů zadržela dvě desítky většinou bodných zbraní a tyčí či násad od krumpáčů. Vše je nyní na policejní služebně.

15:00 - V těchto chvílých probíhá ohlášené shromáždění extremistů, Romové i policie přihlížejí.

ODPOSLECHNUTO:Perlička: Ministr v demisi Kocáb prý zazpíval v sídlišti Romům do amplionu "Pražákům těm je tu hej…

14:42 - Jeden ze zasahujících policistů byl lehce zraněn při zasahování proti výtržníkům ze strany Romů. Jeden z nich se totiž snažil muže zákona napadnout při zadržení.

14:37 - Dva romové hodili do skupiny extremistů skleněné pullitry. Policie okamžitě zasáhla. Oba výtržníci byli zadrženi a jsou v cele na nedaleké služebně. Obě strany na sebe pokřikují. Policie je k sobě nepustí.Těžkooděnci vytvořili živou hranici.

AUDIO: Jak se připravovala policie - ZDE

14:14 - Stoupenci Dělnické strany přicházejí k areálu Delta, kde by se měl konat mítink.Všude kolem čekají romští obyvatelé a jejich "posily".

13:46 -Pochod prochází Krupkou, má namířeno do areálu Delta, v doprovodu policie. Na sídliště se sjíždějí další posily z řad Romů."Přijeli jsme z Ústí. Tohle není už možné, co si dovolej. Když budou chtít napadat nás, nenecháme se a budeme se prát," řekl jeden ze skupiny Romů, kteří zaparkovali autem na nedalekém parkovišti a pospíchal za svými kamarády do sídliště. Podívejte se na nové foto z místa -v galerii.

13:14 -Vlakem do Krupky přijelo asi padesát stoupenců Dělnické strany, připravují se na nádrží k pochodu Krupkou, směrem k problémovému sídlišti a do areálu Delta, kde má proběhnout shromáždění a také dojít k založení místní organizace na přání některých krupských obyvatel, kteří jsou nespokojeni s děním na sídlišti.

13:04 - K areálu Delta dorazilo deset dodávek plných těžkooděnců. Situace se začíná přiostřovat.

12:46 -Na místo, kde má dojít ke střetu mezi Romy a extremisty, se scházejí první "zvědavci".Dopoledne již do Krupky dorazila první partička asi patnácti extremistů. Policie má vše zatím pod kontrolou.

12:30 - V Krupce se již čeká na příjezd Dělnické strany. Na všech příjezdových cestách do města hlídkují Policisté a provádějí kontroly přijíždějících vozidel.Na sídlišti je již poměrně rušno. Policie oddělila páskou vstup do sídliště od prostoru, kde má proběhnout mítink Dělnické strany. Místní Romové již stojí venku a očekávají, co se bude dít. Mají svého předáka, který se snaží lidi uklidňovat.

11:00 - Romové se snaží mobilizovat své síly. Bojí se, že Dělnická strana bude chtít skutečně jít k nim do sídliště. Podle některých místních občanů se v ulicích objevují nové tváře z romských komunit. Obávají se střetu. Policie jim v tom bude chtít zabránit.

9:30 - Některé místní provozovny raději dnes zůstanou uzavřeny. Majitelé mají strach o své zaměstnance. Oznámení o mimořádném uzavření se jsou k vidění i na některých místních obchodech.

Policie prohlašuje, že je na dnešní den připravena. Povolány jsou posily. Na místě bude pořádková jednotka. Pohyb Dělnické strany bude monitorován už při jejich cestě z Prahy do Krupky. Na nádraží mají přijet vlakem mezi 12. a 13. hodinou.

9:00 - Krupka se probudila do slunečného dne. V ulicích je zatím klid. Policie chystá opatření. Reaguje také na nepotvrzené informace, že posily svolávají v sídlišti bydlící Romové. „O sobotní akci v Krupce samozřejmě víme. Vše monitorujeme. Zaujmeme opatření odpovídající dané situaci,“ řekla Ilona Novotná, mluvčí teplické policie.

Autorem fotografií je Karel Pech a video z místa pořídil Zdeněk Traxler, na místě monitoruje situaci Petr Málek

-------------------------------------

Už jste si přečetli:
Zdeněk Matouš, krupský místostarosta, řekl, že v pohotovosti bude stejně jako minulý týden také městská policie, která bude spolupracovat s Policií ČR.

Dělnická strana zavítala do Krupky už v minulém týdnu. Pořádková jednotka je do sídliště mezi Romy nepustila. Celou situaci sledoval z výšky vrtulník. Přečtěte si na webu našeho deníku , jak to minulou sobotu v Krupce vypadalo. V galerii je téměř sto fotek přímo z místa. K nahlédnutí ZDE

Dělnická strana vydala v souvislosti se minulým sobotním děním v Krupce tiskové prohlášení, ve kterém uvádí, že dostává dopisy od lidí ze sídliště, že se bojí.

„S velkým znepokojením sleduje DS současnou situaci v Krupce na Teplicku, kde jsou po sobotní návštěvě Ochranných sborů Dělnické strany (OS-DS) cikánskými násilníky napadáni slušní občané, kteří podpořili svou účastí shromáždění DS ve městě. Předsednictvo DS se na svém mimořádném jednání ve středu 22. dubna rozhodlo okamžitě reagovat, a svolává na sobotu 25. dubna do Krupky shromáždění,“ píše se v prohlášení.

Účastníci demonstrace se sejdou mezi 12. až 13. hod. na vlakovém nádraží Bohosudov v Krupce. Odtud se přesunou do ulice Karla Čapka, kde se uskuteční řádně nahlášené shromáždění, na kterém vystoupí s projevy místopředseda DS Petr Kotáb, předseda Dělnické mládeže (DM) Martin Zbela, předseda revizní komise DS Jindřich Nestler a další řečníci. Na shromáždění dojde také k založení místních organizací DS a DM v Krupce.

„Podle informací občanů Krupky nepřizpůsobiví cikáni mobilizují své soukmenovce z různých měst a obcí Ústeckého kraje, a chystají se na účastníky akce fyzicky zaútočit. V jejich výzbroji se prý mají mimo jiné objevit například pistole, a někteří cikáni dokonce vyhrožují dovezením samopalů,“ uvádí dále Dělnická strana ve svém dopise určeném pro média.

Prohlášení Dělnické strany k mimořádné situaci v Krupce:

Prohlášení Dělnické strany k mimořádné situaci v Krupce:

Dělnická strana (DS) s velkým znepokojením sleduje současnou situaci v Krupce na Teplicku, kde jsou po sobotní návštěvě Ochranných sborů Dělnické strany (OS-DS) cikánskými násilníky napadáni slušní občané, kteří podpořili svou účastí shromáždění DS ve městě. Předsednictvo DS se na svém mimořádném jednání ve středu 22. dubna rozhodlo okamžitě reagovat, a svolává na sobotu 25. dubna do Krupky shromáždění.

Účastníci demonstrace se sejdou mezi 12. až 13. hod. na vlakovém nádraží Bohosudov v Krupce. Odtud se přesunou do ulice Karla Čapka, kde se uskuteční řádně nahlášené shromáždění, na kterém vystoupí s projevy místopředseda DS Petr Kotáb, předseda Dělnické mládeže (DM) Martin Zbela, předseda revizní komise DS Jindřich Nestler a další řečníci. Na shromáždění dojde také k založení místních organizací DS a DM v Krupce.

Podle informací občanů Krupky nepřizpůsobiví cikáni mobilizují své soukmenovce z různých měst a obcí Ústeckého kraje, a chystají se na účastníky akce fyzicky zaútočit. V jejich výzbroji se prý mají mimo jiné objevit například pistole, a někteří cikáni dokonce vyhrožují dovezením samopalů.

Dělnická strana vyzývá Policii České republiky k důkladnému prošetření zmíněných informací o nedovoleném ozbrojování cikánů. Není možné nadále tolerovat násilnické chování této skupiny nepřizpůsobivých jedinců.

Televize Nova ve své dnešní hlavní zpravodajské relaci odvysílala reportáž o chystaném shromáždění DS v Krupce, ve které uvedla, že při monitorovací akci OS-DS v tomto městě minulou sobotu, nalezla policie u jejích členů různé zbraně. Dělnická strana ostře odmítá toto obvinění. Jediné zbraně, které byly zabaveny, se nacházely v rukou cikánů a zfetovaných členů extremistické organizace Antifa.

DS požaduje po TV Nova omluvu v nejbližším vysílání Televizních novin a zveřejnění reportáže, ve které budou její lživé informace uvedeny na pravou míru.

Jiří Štěpánek

1. místopředseda DS

Sledujte náš web, foto a video.

Zpravodajství z Krupky připravili: Olga Tušicová, Jana Šimková, Petr Málek - text, Zdeněk Traxler - video, Karel Pech - foto. Spolupravoval Martin Toth.