VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SLEDOVALI JSME mítink DS v Krupce

Krupka – Dělnická strana se po týdnu vrátila zpět do Krupky. Dokonce zde chtěli její představitelé založit místní organizaci. Mítink byl od 15 hodin v prostoru u Delty, v sousedství problémového sídliště vyhlášené ulicemi Dukelských hrdinů a Karla Čapka. Očekávál se střet s místními Romy. Policejní těžkooděncibyli ve střehu. Síly mobilizujovali i místní Romové.Jak to dopadlo si přečtěte z našeho on - line zpravodajství.

28.4.2009
SDÍLEJ:

Do Krupky přijela Dělnická strana monitorovat situaci na místním sídlišti, Romové se bouří. Policie je ve střehu.Foto: Deník/Karel Pech

Reportéři Deníku byli po celou dobu na místě.
SLEDOVALI JSME ON LINE

Akce Dělnické strany v Krupce skončila

Přidány byly poslední fotky do společné fotogalerie

Doplněno na poslední chvíli:

Představitelům DS je vyhrožováno fyzickou likvidací

Předsedovi Dělnické strany (DS) Tomášovi Vandasovi a místopředsedovi Petru Kotábovi je po ukončení dnešního shromáždění v Krupce na Teplicku vyhrožováno fyzickou likvidací. Podle sms zprávy, kterou obdrželi, má dojít i k likvidaci jejich rodin.
Podle anonymního odesílatele výhrůžné zprávy se na žhářské útoky mají připravit také další členové a příznivci Dělnické strany. Dělnická strana podává na neznámého pachatele trestní oznámení a požaduje důkladné prošetření tohoto případu. Vyzýváme také ministra Michaela Kocába, aby se k této události veřejně vyjádřil.

16:43 - Extremisté mají namířeno mimo Krupku, část odjela auty a část vlakem

ZAZNAMENALI JSME

Místopředseda strany Petr Kotáb také řekl, že podá trestní oznámení na velitele policejního zásahu kvůli tomu, že nezasáhl proti nepovolenému shromáždění Romů.

VIDEO: Pochod Dělnické strany městem Krupka - ZDE

16:36 - Romové se vracejí do svých domovů. Průvod míří dál k nádraží.

PŘIDÁNY DALŠI FOTKY, sledujte naší galerii

16:35 - Do cesty extremistům se chtěla postavit ANTIFA. Policie to rozehnala. Ozvalo se několik výstražných dělobuchů.

16:25 - Dělnická strana se přesouvá zpět na nádraží. Jsou průvodem a doprovází je policisté. Dochází k menším šarvátkám. Policisté se svolávají.

15:53 - Stále probíhá řečnění u Delty. Neonacisté volají také: "Čechy Čechům!" nebo "Češi, pojďte s náma!" Romové jim oplácejí: "Jeďte Češi domů!"

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z MÍSTA - ZDE

15:09 - Během mítinku padají ostrá slova na stranu místní nepřizpůsobivých obyvatel v sídlišti. Z povzdálí to sledují "zvědavci", kterých přišlo několik desítek.

15:06 - Policie u Romů zadržela dvě desítky většinou bodných zbraní a tyčí či násad od krumpáčů. Vše je nyní na policejní služebně.

15:00 - V těchto chvílých probíhá ohlášené shromáždění extremistů, Romové i policie přihlížejí.

ODPOSLECHNUTO:Perlička: Ministr v demisi Kocáb prý zazpíval v sídlišti Romům do amplionu "Pražákům těm je tu hej…

14:42 - Jeden ze zasahujících policistů byl lehce zraněn při zasahování proti výtržníkům ze strany Romů. Jeden z nich se totiž snažil muže zákona napadnout při zadržení.

14:37 - Dva romové hodili do skupiny extremistů skleněné pullitry. Policie okamžitě zasáhla. Oba výtržníci byli zadrženi a jsou v cele na nedaleké služebně. Obě strany na sebe pokřikují. Policie je k sobě nepustí.Těžkooděnci vytvořili živou hranici.

AUDIO: Jak se připravovala policie - ZDE

14:14 - Stoupenci Dělnické strany přicházejí k areálu Delta, kde by se měl konat mítink.Všude kolem čekají romští obyvatelé a jejich "posily".

13:46 -Pochod prochází Krupkou, má namířeno do areálu Delta, v doprovodu policie. Na sídliště se sjíždějí další posily z řad Romů."Přijeli jsme z Ústí. Tohle není už možné, co si dovolej. Když budou chtít napadat nás, nenecháme se a budeme se prát," řekl jeden ze skupiny Romů, kteří zaparkovali autem na nedalekém parkovišti a pospíchal za svými kamarády do sídliště. Podívejte se na nové foto z místa -v galerii.

13:14 -Vlakem do Krupky přijelo asi padesát stoupenců Dělnické strany, připravují se na nádrží k pochodu Krupkou, směrem k problémovému sídlišti a do areálu Delta, kde má proběhnout shromáždění a také dojít k založení místní organizace na přání některých krupských obyvatel, kteří jsou nespokojeni s děním na sídlišti.

13:04 - K areálu Delta dorazilo deset dodávek plných těžkooděnců. Situace se začíná přiostřovat.

12:46 -Na místo, kde má dojít ke střetu mezi Romy a extremisty, se scházejí první "zvědavci".Dopoledne již do Krupky dorazila první partička asi patnácti extremistů. Policie má vše zatím pod kontrolou.

12:30 - V Krupce se již čeká na příjezd Dělnické strany. Na všech příjezdových cestách do města hlídkují Policisté a provádějí kontroly přijíždějících vozidel.Na sídlišti je již poměrně rušno. Policie oddělila páskou vstup do sídliště od prostoru, kde má proběhnout mítink Dělnické strany. Místní Romové již stojí venku a očekávají, co se bude dít. Mají svého předáka, který se snaží lidi uklidňovat.

11:00 - Romové se snaží mobilizovat své síly. Bojí se, že Dělnická strana bude chtít skutečně jít k nim do sídliště. Podle některých místních občanů se v ulicích objevují nové tváře z romských komunit. Obávají se střetu. Policie jim v tom bude chtít zabránit.

9:30 - Některé místní provozovny raději dnes zůstanou uzavřeny. Majitelé mají strach o své zaměstnance. Oznámení o mimořádném uzavření se jsou k vidění i na některých místních obchodech.

Policie prohlašuje, že je na dnešní den připravena. Povolány jsou posily. Na místě bude pořádková jednotka. Pohyb Dělnické strany bude monitorován už při jejich cestě z Prahy do Krupky. Na nádraží mají přijet vlakem mezi 12. a 13. hodinou.

9:00 - Krupka se probudila do slunečného dne. V ulicích je zatím klid. Policie chystá opatření. Reaguje také na nepotvrzené informace, že posily svolávají v sídlišti bydlící Romové. „O sobotní akci v Krupce samozřejmě víme. Vše monitorujeme. Zaujmeme opatření odpovídající dané situaci,“ řekla Ilona Novotná, mluvčí teplické policie.

Autorem fotografií je Karel Pech a video z místa pořídil Zdeněk Traxler, na místě monitoruje situaci Petr Málek

-------------------------------------

Už jste si přečetli:
Zdeněk Matouš, krupský místostarosta, řekl, že v pohotovosti bude stejně jako minulý týden také městská policie, která bude spolupracovat s Policií ČR.

Dělnická strana zavítala do Krupky už v minulém týdnu. Pořádková jednotka je do sídliště mezi Romy nepustila. Celou situaci sledoval z výšky vrtulník. Přečtěte si na webu našeho deníku , jak to minulou sobotu v Krupce vypadalo. V galerii je téměř sto fotek přímo z místa. K nahlédnutí ZDE

Dělnická strana vydala v souvislosti se minulým sobotním děním v Krupce tiskové prohlášení, ve kterém uvádí, že dostává dopisy od lidí ze sídliště, že se bojí.

„S velkým znepokojením sleduje DS současnou situaci v Krupce na Teplicku, kde jsou po sobotní návštěvě Ochranných sborů Dělnické strany (OS-DS) cikánskými násilníky napadáni slušní občané, kteří podpořili svou účastí shromáždění DS ve městě. Předsednictvo DS se na svém mimořádném jednání ve středu 22. dubna rozhodlo okamžitě reagovat, a svolává na sobotu 25. dubna do Krupky shromáždění,“ píše se v prohlášení.

Účastníci demonstrace se sejdou mezi 12. až 13. hod. na vlakovém nádraží Bohosudov v Krupce. Odtud se přesunou do ulice Karla Čapka, kde se uskuteční řádně nahlášené shromáždění, na kterém vystoupí s projevy místopředseda DS Petr Kotáb, předseda Dělnické mládeže (DM) Martin Zbela, předseda revizní komise DS Jindřich Nestler a další řečníci. Na shromáždění dojde také k založení místních organizací DS a DM v Krupce.

„Podle informací občanů Krupky nepřizpůsobiví cikáni mobilizují své soukmenovce z různých měst a obcí Ústeckého kraje, a chystají se na účastníky akce fyzicky zaútočit. V jejich výzbroji se prý mají mimo jiné objevit například pistole, a někteří cikáni dokonce vyhrožují dovezením samopalů,“ uvádí dále Dělnická strana ve svém dopise určeném pro média.

Prohlášení Dělnické strany k mimořádné situaci v Krupce:

Prohlášení Dělnické strany k mimořádné situaci v Krupce:

Dělnická strana (DS) s velkým znepokojením sleduje současnou situaci v Krupce na Teplicku, kde jsou po sobotní návštěvě Ochranných sborů Dělnické strany (OS-DS) cikánskými násilníky napadáni slušní občané, kteří podpořili svou účastí shromáždění DS ve městě. Předsednictvo DS se na svém mimořádném jednání ve středu 22. dubna rozhodlo okamžitě reagovat, a svolává na sobotu 25. dubna do Krupky shromáždění.

Účastníci demonstrace se sejdou mezi 12. až 13. hod. na vlakovém nádraží Bohosudov v Krupce. Odtud se přesunou do ulice Karla Čapka, kde se uskuteční řádně nahlášené shromáždění, na kterém vystoupí s projevy místopředseda DS Petr Kotáb, předseda Dělnické mládeže (DM) Martin Zbela, předseda revizní komise DS Jindřich Nestler a další řečníci. Na shromáždění dojde také k založení místních organizací DS a DM v Krupce.

Podle informací občanů Krupky nepřizpůsobiví cikáni mobilizují své soukmenovce z různých měst a obcí Ústeckého kraje, a chystají se na účastníky akce fyzicky zaútočit. V jejich výzbroji se prý mají mimo jiné objevit například pistole, a někteří cikáni dokonce vyhrožují dovezením samopalů.

Dělnická strana vyzývá Policii České republiky k důkladnému prošetření zmíněných informací o nedovoleném ozbrojování cikánů. Není možné nadále tolerovat násilnické chování této skupiny nepřizpůsobivých jedinců.

Televize Nova ve své dnešní hlavní zpravodajské relaci odvysílala reportáž o chystaném shromáždění DS v Krupce, ve které uvedla, že při monitorovací akci OS-DS v tomto městě minulou sobotu, nalezla policie u jejích členů různé zbraně. Dělnická strana ostře odmítá toto obvinění. Jediné zbraně, které byly zabaveny, se nacházely v rukou cikánů a zfetovaných členů extremistické organizace Antifa.

DS požaduje po TV Nova omluvu v nejbližším vysílání Televizních novin a zveřejnění reportáže, ve které budou její lživé informace uvedeny na pravou míru.

Jiří Štěpánek

1. místopředseda DS

Sledujte náš web, foto a video.

Zpravodajství z Krupky připravili: Olga Tušicová, Jana Šimková, Petr Málek - text, Zdeněk Traxler - video, Karel Pech - foto. Spolupravoval Martin Toth.

Místo události:
28.4.2009
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda Octavia první generace.
AUTOMIX.CZ
7

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

Nádraží Moldava v Krušných horách

Na Moldavě budou promítat dokument Záhada lokálek a založí spolek

Lidé přispívají na teplické prvňáčky. Vybrali už statisíce

Teplice, ČR - Nenávistné výhrůžky na adresu prvňáčků z teplických Prosetic nechaly v klidu většinu českých politiků. Z oficiálních míst proti komentářům pod fotkou z Teplického deníku zaznělo jen pár osamělých hlasů.

Na Stínadla v pátek přijede silná Sparta. Pro Teplice bude zápas s ní školou

Teplice – V tabulce směle konkurují v posledních letech dominantní Chrudimi, dokonce si brousí zuby na tuzemský futsalový grál. Sparta budí velký respekt, v kádru má několik skvělých reprezentantů i vynikající zahraniční hráče.

Náboj junior musí odstartovat na vteřinu přesně. Hostí ho ústecká univerzita

Ústí nad Labem - V pátek proběhne v aulách Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem Náboj junior. Jedná se o týmovou soutěž pro žáky druhého stupně základních škol v oblasti matematiky a fyziky.  

Talentovaný hokejista a exmanžel Kristelové vyměnil kariéru za zatykač

Severní Čechy - Měl našlápnuto ke slušné hokejové kariéře, místo toho po něm pátrá policie. Řeč je o talentovaném odchovanci Litvínova Martinu Tůmovi, po kterém se slehla zem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT