„Jen málokdo se umí představit, kolik nepořádku ukrýval bývalý zimní stadion. Stalo se z něj centrum bezdomovců, kteří sem navozili tuny odpadků. Postupně jsme je museli odvážet na skládku, celé místo vyčistit, až poté proběhla samotná demolice," říká Jaroslav Třešňák z firmy JTH, která areál i s pozemky vlastní.

„Práce byly od začátku velmi náročné, ale jsem rád, že nyní je vše ukončeno a pevně věřím, že obyvatelé města Teplice i jeho návštěvníci demolici přivítali," dodává.

Na druhou stranu ale nechce příliš hovořit o dalším konkrétním využití vyčištěné plochy.

Hovoří se o novém sportovišti, ale také třeba o marketu, který by zde mohl být. „Zatím nejsou žádné konkrétní plány," říká majitel pozemku, který sousedí s fotbalovým stadionem.

Lidé v okolí demolici přivítali. „Jsem rád, že ta hrůza je pryč. Vždyť to bylo někdy o život zde kolem projít. Člověk nevěděl, zda na něj něco nespadne, nebo zda ho někdo nepřepadne," komentuje Jaroslav Lomnický.

„Už jsem nevěřil tomu, že se někdy dočkám toho, že trosky zimního stadionu zmizí. Chodil jsem na něj několik desítek let, naučil jsem zde mé děti bruslit. Po jeho uzavření jsem se slzou v oku sledoval jeho smutný konec. Když loni na podzim začala demolice, říkal jsem si, hlavně aby ji dokončili. Těším se, co nového zde bude," říká Petr Sedláček z Teplic. (ksch, re)