Návštěvníci mohou projít celý areál školy, dozvědět se o podmínkách přijetí i studia, prohlédnout si učebny a laboratoře, zapojit se do soutěží, zhlédnout chemické a fyzikální experimenty a také si prohlédnout zvířata ve školním Bioparku.
„Pro zájemce o studium budou připraveny nejen údaje o nové podobě přijímacího řízení na střední školy, ale bude možné zakoupit si i cvičné testy hned od dvou společností (Didaktis a Scio)," informoval ředitel gymnázia Zdeněk Bergman.
Žáci, kteří uvažují o studiu na teplickém gymnáziu se spolu se svými rodiči mohou podívat do všech tří budov gymnázia, prohlédnout si vystavené exponáty, vybavení učeben a laboratoří. Mladí vědátoři představí 3D tiskárnu. V laboratořích se návštěvníci mohou zapojit do chemických i fyzikálních pokusů. Učitelé připravili soutěžní otázky, historické rébusy i interaktivní tabule a potenciální studenti si tak budou mít možnost ověřit, jak jsou na tom se znalostmi z nejrůznějších oborů.
Rodiče se mohou zeptat na práci s nadanými studenty, zahraniční spolupráci školy a také na úspěšnost studentů v přijímání na vysoké školy a jejich uplatnění v praxi.

close Krokodýl v bioparku Gymnázia Teplice. info Zdroj: Deník/Zdeněk Traxler zoom_in


„Přijďte, ať už u nás chcete studovat, zavzpomínat na časy, kdy jste tu studovali nebo si jen prohlédnout krokodýly či klokany. Bude otevřen opravdu celý areál školy, takže doporučujeme přijít včas, aby se vše stihlo projít," zve ředitel Bergman.