„Líbilo se mi, že jsem viděl různé zbraně, které znám jen z televize nebo obrázků. Dokonce jsem si je mohl potěžkat. A také jsem se trošku naučil, jak dát první pomoc zraněnému," pochvaloval si Matěj Šimůnský, žák 4. A.

Celý den se odehrával na několika stanovištích. Nejmenší žáci malovali obrázky na téma „Armáda očima dětí“, nejšikovnější z nich si odnesli pěkné ceny. Během dopoledne si pak ještě prohlédli bojovou techniku. Pro starší žáky byly připraveny praktické ukázky základů první pomoci, vyzkoušeli si protichemické vybavení vojáka a při besedě si povídali o poslání a úkolech Armády ČR.

Nová ledová plocha na teplické Letné
Teplice mají druhou ledovou plochu. Vyrostla vedle bývalého letního kina

Žáci se mimo jiné dozvěděli také o zahraničních misích, prohlédli si výzbroj a výstroj vojáka a v závěru někteří chlapci chtěli informace o studiu na vojenských školách.

„Celý den proběhl ve velmi příjemné atmosféře a všichni jsme si ho užili. V jeho průběhu nás přišli pozdravit i zástupci zřizovatele, kteří se pravidelně účastní akcí ve svých školách.

Zdroj: Deník/František Bílek

Velký dík za skvělou organizaci projektu patří nejen paní Ing. Daniele Hölzlové z odboru komunikace Ministerstva obrany a vojenskému kaplanovi kapitánu Petru Šabakovi, ale i všem přítomným vojákům. Již víme, že obrana státu není jen věcí profesionální armády, ale nás všech," měla z vyvedeného projektu radost ředitelka školy Mgr. Irena Eisnerová.