Pořadatelé zajistili pro návštěvníku ukázku techniky, kterou využívá integrovaný záchranný systém. K vidění byl na parkovišti vysoký žebřík, který mají ústečtí hasiči.
Připravena byla také ukázka zásahu záchranářů. Když ale hasiči „stříhali“ první vozidlo, byli odvoláni k ostrému výjezdu. Na balkoně v ulici Pod Hvězdárnou na sídlišti v Proseticích byl ohlášen kouř.
Návštěvníci Dnu prevence proto viděli, jak rychle se musejí hasiči naskládat do vozidel a vyrazit k požáru. Jak se poté v Proseticích ukázalo, hořelo v květináčích na balkoně, zřejmě od špatně uhašené cigarety.

Program byl také pro děti


Návštěvníci Dnu prevence si také mohli nechat udělat na památku otisky prstů. Podívat se, s jakou technikou pracují policisté v Německu a nebo si prohlédnout motocykly dopravní policie.
Program byl připraven také pro děti. Městská policie Teplice pro ně připravila překážkovou dráhu a také dopravní test. Za bezchybné absolvování děti dostávaly řidičské průkazy.
Návštěvníci si také mohli vyzkoušet svoji přesnou mušku na improvizovaných střelnicích.

Velký žebřík byl vidět z dálky

„Myslím si, že byla akce dobře připravená. Akorát vloni tu bylo více lidí. I tak ale mohou být pořadatelé spokojení. Nejvíce se mi líbil žebřík hasičů,“ řekl na parkovišti u Olympie, kde se akce konala, Josef Dánský. Zúčastnil se zatím všech ročníků.
Jedním ze spolupořadatelů bylo město Teplice. „Dodáváme dva vraky, na kterých byla provedena ukázka zásahu hasičů,“ podotkla Ivana Müllerová z teplického magistrátu.
Podle Václava Wosky, mluvčího teplické policie, se celá akce konala také v rámci Dnu policie, který připadá na tento měsíc.
Policie proto jezdí za dětmi do základních i mateřských škol po celém okrese na besedy a praktické ukázky činnosti psovodů.
Podle pořadatelů se bude takováto akce opakovat zase příští rok. Hodnocená byla kladně jak ze strany organizátorů, tak ze strany návštěvníků, kteří se přišli podívat, i když bylo velké dusno.