Místo zdevastovaného areálu skláren Kavalier v Hostomicích již brzo vyroste průmyslový areál. Za půl miliardy korun ho zde postaví developerská společnost Panattoni spolu s investičním fondem Accolade. Podle mluvčího firem Petra Duška už začaly přípravné práce a v zóně pro lehkou výrobu a logistiku najde práci 300 lidí.

To, že se v areálu něco děje, je vidět na první pohled. Staré budovy původní sklárny skončily v drtičce. Zůstaly pouze hromady stavební suti, které tu střeží hlídač u vjezdu do soukromého areálu.

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník„Dělá nám radost, že v Hostomicích můžeme realizovat projekt revitalizace starého areálu a vdechnout mu nejen nový život, ale také smysl. Jdeme jasnou cestou investic do výstavby budov šetrných k životnímu prostředí a světu kolem nás. I díky tomu máme dnes jedno z nejzelenějších portfolií na světě, ve kterém hraje zásadní roli právě vysoký podíl regenerace starých brownfieldů s dlouhou průmyslovou tradicí. V neposlední řadě přináší naše investice společně s našimi nájemci do českých regionů novou ekonomickou sílu a možnosti pro jejich další rozvoj,“ okomentoval Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.

Podle tiskového zprávy od developera nejdříve vznikne centrální sklad prodejce sanitární techniky Sanitino pro střední a západní Evropu. Samotná stavba má podle mluvčího firmy Panattoni Karla Taschnera začít teď na jaře a skončí v září příštího roku. Zbývající prostor v areálu čeká sanace – další rozvoj bude záležet na zájmu klientů.

Nový průmyslový Panattoni Park Teplice South vzniká u sjezdu z částečně čtyřproudé silnice I/13, která propojuje Ústecký kraj s Libereckým a Karlovarským. Na ploše 31 tisíc metrů čtverečních nabídne zázemí pro lehkou výrobu a distribuci zboží. Investice za půl miliardy korun má ambici navázat na místní více než 100letou sklářskou historii moderními průmyslovými provozy.