Obsáhlou reportáž z návštěvy připravujeme na další dny. V rámci projektu Lidé od vedle představíme také některé tamní obyvatele. Mluvili jsme také se starostou, takže známe některé plány do budoucna v životu obce. Sledujte proto dál web Teplického deníku. Postupně vás o všem budeme informovat v jednotlivých článcích.

Zdroj: Petr Málek

Deník na návštěvěZdroj: DeníkÚjezdeček se po řádných komunálních volbách v roce 2018 dokonce dvakrát dostal do patové situace poté, když po opakovaném hlasování na podzim a na jaře vždy klesl počet zastupitelů pod zákonnou hranici 5 lidí. Strany, které se do zastupitelstva dostaly, se ani v jednom případě nedomluvily na vedení obce. Vždy zvítězilo sdružení bývalého starosty, ale na odhlasování vedení obce mělo málo lidí. Proto raději rezignovali, což vždy znamenalo nové volby.

Tuto prakticky rok trvající frašku změnil až výsledek třetích voleb, které se konaly v polovině září 2019. Předešlého starostu, který nechtěl odejít od „kormidla“, počtem hlasů poprvé porazila Květoslavem Koutníkem vedená opozice. Navíc se jí podařilo k tiché podpoře přesvědčit některé lidi z opozice, čímž nastala očekávaná změna ve vedení obce. Květoslav Koutník ze sdružení Pro lepší Újezdeček nastoupil jako starosta. Místostarostkou zastupitelstvo zvolilo Pavlínu Fišerovou ze stejného uskupení.