V provozu bude o víkendu lanovka na Komáří vížku. Jak potvrdil vedoucí Zdeněk Seifert, odjezdy jsou vždy po hodině v čase od 8.30 do 16.30 hodin. Dospělí za jednu cestu zaplatí 130 korun, 200 stojí cesta nahoru i zpět. Děti do 10 let platí 100 korun. Na duben provozovatelé vyhlásili odstávku. „Od 30. března do 30. dubna bude lanová dráha z důvodů pravidelné roční revize v týdnu mimo provoz. Veřejný provoz o sobotách, nedělích a ve státní svátek bude zachován,“ informoval Seifert.
Kdo má rád zvířata, může se zajet s dětmi podívat do Mstišova do tamní obory. Veřejně přístupná je každý den po celý rok. Krmení pro zvířátka je k dispozici za 20 korun u vstupu. Platí se parkovné 20 korun, přičemž z automatu vybrané peníze jdou na zajištění provozu obory. Můžete zaplatit i dobrovolné vstupné do kasičky u vstupu. K vidění je lesní zvěř, zejména divoká prasata, která se nechají krmit přímo z uličky, kterou procházíte. Do obory jezdí pravidelně například rodina Horákova z Teplic. „Sušíme doma zbytky starého chleba. Když je ho celá taška, tak s dětmi vyrazíme. Něco dáme zvířatům, sáček necháme i pro ostatní návštěvníky,“ dodává maminka Věra.
Další vhodnou atrakcí pro děti je Pohádkový les v Bílině. Přístup je ze sídliště Za Chlumem. Vstupné se neplatí, jde o volně přístupnou přírodu s postavičkami z pohádek. V Bílině funguje už 45 let. V posledních letech se počet pohádkových bytostí postupně zvyšuje. Stará se o ně spolek Pohádkový les, který má ambiciózní plány.
„Naším cílem je dostat pohádkový les tam, kde byl před zhruba 30 – 40 lety, kdy šlo o hojně navštěvované a vyhledávané místo pro volnočasové aktivity dětí a rodičů nejen z Bíliny a okolí,“ píší zástupci spolku na svých webových stránkách.
#interaktivni-infografika|7b97f5fa-3988-450d-8387-dc19fb57d066#
Historie přírodní atrakce sahá do roku 1974, kdy bílinská příroda očarovala místního občana Jaroslava Sekyru natolik, že se rozhodl svůj koníček – vyřezávání do dřeva – propojit se svým snem. Vytvořil první postavičky, což se setkalo s velkým ohlasem. V průběhu následujících let vytvořil a sám instaloval přibližně 130 pohádkových a filmových postaviček. V současné době jich tam tolik není, ale děti se i tak rozhodně nudit nebudou. Poznají klasické večerníčkové i současné pohádkové bytosti.
Kdo disponuje autem, může zajet na Fláje. Horský vítr a krásná příroda. K tomu procházka po hrázi, kterou z jedné strany lemuje vodní nádrž se zásobárnou pitné vody, z druhé hluboký sráz. „Je to zkouška odvahy, podívat se kolmo dolů,“ komentoval cyklista Jaroslav Hoštka, který sem přijel vloni na kole v rámci výletu do Krušných hor.
Vodní nádrž vznikla na Flájském potoce v roce 1963 za účelem zásobení vodou podkrušnohorské oblasti. Přehradní hráz je betonová, pilířová a uvnitř dutá. Je jediná svého druhu v České republice. I díky tomu je zařazená mezi kulturní památky. Další podobná přehrada je až ve Švýcarsku.
I když se státem nařízená opatření netýkají podobně jako u zimních lyžařských středisek dalších venkovních prostor, nechoďte do Botanické zahrady v Teplicích. Má v těchto dnech zavřeno. „Rozhodli jsme se podpořit celorepubliková opatření. Aktuálně jsme tedy kompletně zavřeli. Skleníky i venkovní expozici. Sledujeme průběžnou situaci. Až venkovní expozice trochu jarně rozkvete, je možné, že ji pro veřejnost zpřístupníme. Zatím ale ponecháváme i tu bez návštěvníků,“ sdělil ředitel areálu Petr Šíla.