ON - LINE Z NÁMĚSTÍ SVOBODY

14:26 Na Náměstí Svobody začal Prima Den s Deníkem. Začínají se scházet první návštěvníci. Ale bohužel nepřeje počasí, v Teplicíchprší a je zima.

14:35 Moderátor akce Roman Šimon představil program akce. Na náměstí již dorazily děti z mateřské školky v doprovodu učitelek a také rodičů.Děti budou vystupovat v 15 hodin.Na náměstí se začínají scházet lidé. Po sboruPramínekby měl přijít Jaroslav Kubera. Bude odpovídat na dotazy lidí a vyjádří se k promlematice dopravy v Teplicích.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z AKCE - v sekci video

14:58 Pod podiem již čekají lidé na první vystupující.

15:05 Sbor Pramínek již nastoupil na podium. Moderátor Roman Šimon zpovídá vystupující děti. Odpovědi jsou velmi spontánní a úsměvné.

15:11 Početný sbor pramínek začíná zpívat a recitovat. Zrovna dorazil teplický primátor Jaroslav Kubera.

15:13 Začalo opětpršet a zlobí nás vítr…

15:21 Dětičky dozpívaly a začíná vystoupení roztleskávaček Pramínek. Bohužel opět prší.

15:27 Jaroslav Kubera vystoupil na podium. Moderátor Šimon začal téma fotbalu. Primátor pak vyhlásil soutěž. Snaha udržet npublikum je marná, prší a fouká vítr. Většina návštěvníků je zde s dětmi, tak hromědně odcházejí, aby dětičky po svém vystoupení nenastydly.

15:39 Tématem hovoru je anketa, kterou dělal teplický deník mezi obyvateli Teplic. Mluví se také o problematice veřejných záchodků, o koupališti. Jedna z obyvatelek se ptá primátora, proč nejsou v ulicích sáčky na psí exkrementy. Starší dáma se pak ptá i na parkování.

15:44 Soutěží se o vstupenky na sobotní večerní koncert včetně rautu.Primátor se ptá. Lidé odpovídají a výherce je následněvyhlášen.

15:56 Počasí stále nepřeje a promítá se to na návštěvnosti. Lidé jen procházejí okolo. Dalším programem bude vystoupení šermířů od16. hodin.

16:15 Moderátor vyhlásil vítěze "fotbalové"soutěže, tedy kdose nejvyětší rychlostí trefil fotbalovým míčemdo brány.

16:28 Šermíři bojují a kolem nich se sešla skupiny přihlížejících, i když déšť ještě neustal.

16:36 Vystoupení šermířů sklidilo úspěch. Prima Den s Deníkem končí. Moderátor vyhlásil vítězku set - top -boxu. Děkujeme všem, kteří přišli.


Co měl přinéstPrima Den s Deníkem v Teplicích?

Den s Deníkem se stává již tradiční akcí, která je koncipována jako kulturně-zábavní odpoledne, kdy se mohou přijít podívat nejen naši čtenáři na to, jak se tvoří noviny, seznámit se s redaktory jejich regionálního Deníku, zástupci vydavatele, ale mohou se též uvolnit a příjemně pobavit při programu, který je pro ně přichystán.

Letos nás mediálně podporuje FTV Prima, proto se z Dne s Deníkem stává Prima Den s Deníkem.


Hlavním námětem byla doprava v Teplicích

Nedostatek parkovacích míst na sídlištích, ale také v některých lokalitách samotného centra lázeňského města, to patří již delší dobu mezi evergreeny teplických problémů. K tomu se přidává také vysoká dopravní zátěž. Hovoří se o obchvatu, a také spojkách, ale nikdo přesně neřekl kudy a kdy.

Na sídlištích dnes vyhrává ten, kdo přijede dříve z práce. Když se před lety projektovala sídliště, tak nikdo nepočítal s tím, že bude tolik aut. To má dnes prakticky každá rodina. Není výjimkou, že mají ale také dvě. Je pravda, že město vybudovalo několik nových parkovišť, ale stále je to málo.
Odstavné parkoviště nedaleko centra města u zimního stadionu bývalo kdysi prázdné po celý den. V dnešní době už je každodenně zaplněno. I to svědčí o nárůstu počtu vozidel v Teplicích. O tom, že je hustá doprava svědčí snímky pořízené v těchto dnech v ulicích města.

S tím také souvisí fronty při průjezdu městem ve špičkách. Pomoci mají kruhové objezdy. Dva byly nedávno vybudovány v Trnovanech. Od toho na křižovatce Masarykova – Přítkovská a Modlanská si vedení města slibuje větší zprůjezdnění Trnovan. Neměly by se zde už tolik tvořit fronty. První dny ukazují, že byl kruhový objezd přínosem. I když zpočátku dělal řidičům problémy, protože je trochu vyosený a z některých směrů byl zmatečný nájezd do křižovatky. Další kruhový objezd vyrostl u podjezdu v Riegrově ulici na křižovatce Stanová – Okružní. V plánu je také kruhový objezd u nemocnice.

Dalším velkým problémem města jsou nebezpečné přechody. S chodníkem si řada pěších v Teplicích plete právě silniční přechody. Neopatrným vstupem do vozovky tak riskují zdraví nejen své, ale i řidičů. Na nekončící problémy upozorňuje policie.
Kritická situace je například na Masarykově ulici v Trnovanech, kde je hodně přechodů za sebou. A to počínaje přechodem u Červeného kostela v Trnovanech až po křižovatku ulic Masarykova - Gagarinova. Ne všichni motoristé tudy jezdí opatrně a problémy vznikají především v odpolední dopravní špičce.

Na přechodech dochází převážně k těžkým újmám na zdraví. „Zejména se jedná o těžké úrazy dolních končetin, pánve, páteře a hlavy, což vychází z mechanismu působení střetu automobilu s lidským tělem,“ zdůvodňuje mluvčí teplické policie Václav Woska. Stávají se také případy, kdy řidič z místa nehody ujede. „Snažíme se upozorňovat na přechody. Na stožáry montujeme svítící žluté koule, které mají motoristy upozornit na to, že přijíždí k přechodu, který z nějakých pohledů od řidiče nemusí být až tolik vidět, například při sněžení nebo dešti,“ nechal se už před časem slyšet teplický primátor Jaroslav Kubera.

Zeptali jsme se v ulicích města

#nahled|https://g.denik.cz/15/e2/ankeat_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/15/e2/ankeat.jpg|Anketa mezi lidmi v Teplicích#