V provozu mají na Bouřňáku Slalomák po druhou cestu, Údolíčko, Mikeska. Provoz od 9:00 hod (Mikeska od 10 hod). "Všechny svahy v provozu mají velmi dobré sněhové podmínky," uvedl Tetřev.

-----------------

Psali jsme ve čtvrtek 8.1.2015

Podmínky na lyžování ve SC Bouřňák zlepšilo ochlazení. Zkušenější lyžaři si užívají Slalomák, děti zase Mikesku

V posledních dnech se ochladilo a na horách připadlo i několik centimetrů sněhu. Když vyrazíte do Mikulova, tak hned za značkou Hrob na vás dýchne zima. Na stromech sníh, kolem silnice taky. Teploměr ve čtvrtek dopoledne ukazoval na parkovišti u zimního střediska v Mikulově minus jeden stupeň Celsia. „Podmínky na lyžování máme dobré. Převažuje technický sníh zhruba 20 až 30 cm, který je promíchaný s přírodním cca 10 cm," sdělil ředitel Sport centra Bouřňák Pavel Tetřev a dodal. „Slalomový svah po druhou cestu upraven a je opravdu pěkný. Dobré podmínky jsou i v Údolíčku a vynikající je Mikeska pro děti."

Vzhledem k tomu, že ve čtvrtek byl běžný pracovní den a školáci nemají prázdniny, tak nebyl pohyb v areálu moc veliký. „Navíc je po Vánocích. Lidé se z nich musí finančně vzpamatovat. Plné parkoviště aut jsme měli zatím jen na Nový rok. Přijelo hodně rodičů s dětmi a také turistů, kteří se potřebovali vyvětrat," uvedl Tetřev.

Od soboty by měli vlekaři na Bouřňáku pustit lyžaře i na Hrobskou. „Dosněžujeme poslední třetinu Slalomáku, abychom co nejdříve mohli jezdit až nahoru. Pokud počasí dovolí, o víkendu by začalo lyžování na Hrobské pokladna bude v provozu pouze v Mikulově! Do Mikulova se bude dát sjet po Slalomáku nebo sjezdovce číslo 4. Aktuální informace najdete na našem webu."

Na celý Slalomák se těší i lyžař Pavel, který ve čtvrtek navštívil areál. „Slalomák je dobře připravený. Je tu málo lidí, takže nejsou žádné fronty. Pohodička," usmál se a naskočil na kotvu.

Bouřňák je jediné místo na Teplicku, kde se dá lyžovat. Komáří vížka nemá dostatek přírodního sněhu, takže vleky tam stojí. Na kopci v Oseku ze sněhu vykukuje tráva. Začátek sezony tam není na pořadu dne.