Na silnicích v našem kraji leží vrstva mokrého sněhu, proto by si řidiči měli dávat zvlášť pozor v oblasti Litoměřicka, Děčínska, Českolipska a hlavně na komunikacích mimo větší města, kde nejsou silnice ještě chemicky ošetřeny.

Řidičům mohl jízdu komplikovat i vítr, který ovšem oproti včerejšku zeslábl a je jen mírný až slabý severozápadní.

Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat mezi 1 až 5 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem -1 °C. Během dne bude vát mírný severní až severozápadní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s, na horách v nárazech až 15 m/s.

V následujících dnech bude podle meteorologů sněžit spíše na horách, přelom týdne pak přinese oteplení.

„Dnes zůstane po celý den oblačno, zejména na jihozápadě Česka, kde bude sněžit více než v jiných oblastech. Sněžit bude místy i na horách,“ řekl pro Deník Štefan Hanžák z Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Zítra bude sněžit zejména na horách, v nižších oblastech už očekávají meteorologové sněhové srážky jen ojediněle. Sníh bude postupně mizet z celého Česka.

„Sobota už bude téměř beze srážek. Sněžit už skoro nebude,“ upřesnil meteorolog Štefan Hanžák. Závěr víkendu bude deštivý, sněhové vločky vystřídají kapky vody. Sníh se může podle slov meteorologů také místy objevit, ale jen ve výškách nad osm set metrů.

Podle Ředitelství silnic a dálnic by si řidiči měli dát pozor na husté sněžení především na dálnicích D3 mezi 71. a 80. kilometrem a na D8 od začátku do 48. kilometru. Tyto komunikace jsou v obou směrech sjízdné se zvýšenou opatrností.