Do akce se zapojili žáci Základní školy Edisonova. „Dali si opravdu záležet a pro řidiče vyrobili krásné dárky v podobě laminovaných sluníček a mráčků,“ sdělil mluvčí policie Daniel Vítek.

Děti „kontrolovaly“ společně s policistou z oddělení tisku a prevence, kolegy z teplického dopravního inspektorátu, policejním veteránem Dušanem Olahem a krajským koordinátorem BESIPu Janem Pechoutem například platnost technické kontroly, hloubku dezénu pneumatik nebo povinnou výbavu. „Řidiči, kteří měli vše v pořádku, odjeli obdarováni sluníčkem, ti z kontrolovaných, kteří porušili platnou legislativu, dostali od dětí mráček,“ dodal Vítek. Až na jednu řidičku, která nebyla za jízdy připoutána bezpečnostním pásem a děti ji musely „ohodnotit“ mráčkem, měli všichni řidiči vše v pořádku a odjeli odměněni sluníčky. „Dobrou zprávou je, že ani jeden z kontrolovaných řidičů neměl pozitivní dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu,“ uvedl mluvčí policie.

Děti byly rozděleny do skupin, a zatímco jedna skupina s policisty kontrolovala vozidla, další koordinátor BESIPu vysvětloval možné konkrétní prohřešky v silniční dopravě a třetí s policejním veteránem prověřovala svou znalost dopravních značek. Všechny skupinky se na stanovištích vystřídaly, na závěr od policistů děti obdržely drobné dárky.

(dav)