„Chceme, aby nás děti nebraly jako ty, kdo je bude honit, když něco provedou, ale aby nás vnímaly jako své kamarády, byť starší a větší a pokud budou mít nějaký problém, nebály se na nás obrátit,“ vysvětlil smysl společné akce s domem dětí František Krejčí, tiskový mluvčí bílinských strážníků.

Pětatřicet dětí, mezi nimiž byly jen tři dívky, se sešly v DDM v sobotu v podvečer. Po rozdělení do dvou skupin se jich ujali instruktoři, kteří jim nejprve předvedli ukázky bojových sportů a pak je učili základní hmaty a chvaty sebeobrany. S profesionálním zdravotníkem – záchranářem si poté na figuríně trénovaly zásady první pomoci.

Čas byl i na sport, hrál se sálový fotbal, vybíjená, přetlačovaná a další hry.
Při besedě s preventistou MP Bílina děti sledovaly zajímavý film s tématikou prevence kriminality Nechte mě bejt, postavený na skutečných příbězích.
Pod dozorem šéfkuchaře specialisty, kterým se pro sobotní večer stal ředitel Městské policie v Bílině Pavel Ryjáček, si děti uvařily „pravý policejní guláš”, po kterém se jen zaprášilo. Děti zvládly i pátrání po „ukradeném telefonu” a stezku odvahy. Pak čekala dospěláky nejtěžší část dne – uspat děti.

V neděli po snídani, protahovací rozcvičce a míčových hrách dorazili po noční směně psovodi se svými třemi psy. Dětem předvedli ukázky výcviku služebních psů.

Prohlédnout si mohly i policejní techniku a také pojízdnou služebnu s kamerami.
„Líbilo se mi nejvíc vaření, příště přijdu zase,“ řekl nám Honza Fuhrman. Nám se líbila sebeobrana a hledání telefonu, svěřili se další kluci při stavění sopky, jak své dílo nazvali. Maxisněhuláka Béďu, byť mrkev byla připravená, ze sypkého namrzlého sněhu zkrátka postavit nešlo.