Děti tu mají program v létě velmi bohatý. Třináct z pětapadesáti dětí tráví dokonce celé prázdniny s rodiči. Vrátí se 1. či 2. září, aby se připravily na školní rok. Někdo odjel na dovolenou s rodiči jen na 7 nebo 14 dní, ale i tak je to chvályhodné. Prázdniny děti zahájily hned na začátku července, kdy malé děti (od 3 zhruba do 12 let) odjeli na tábor ve Slapcích. Tábor mají děti rády, protože je zaměřen na koně. Děti tam byli už loni, ale tento rok nebylo hezké počasí. Velké děti odjely 15.7 na čtrnáct dní do Růžené v jižních Čechách. „Měli jsme připraven jiný tábor, ale děti si doslova vynutily zase Růženou, ve které byly také už minulý rok. Jezdí tam děti z celé republiky, tak mají možnost se seznámit s novými lidmi, což jim prospívá,“ řekla nám zástupkyně ředitele v DD Krupka Taťána Křížková. „V Růžené se mi moc líbilo. Byla tam legrace a správný lidi,“ potvrdila nám Katka, která se tábora zúčastnila. Pro malé děti byly druhých čtrnáct dní v červenci připraveny pětidenní pobyty v Úštěku a na Moravě. Na každý z nich odjelo 8 dětí.
21.7 odletěl Marcel Karvai do Turecka. Tuto cestu vyhrál ve výtvarné soutěži od Glavarbel Czech a 7.8. za ním přiletělo jedenáct jeho kamarádů z DD, kteří měli let sponzorovaný rovněž Glaverbelem. Jejich pobyt trval do 17.8 a byl výběrový. Brali se jen nejhodnější děti. „Byly ale trochu problémy se sháněním pasu. Dříve jsme si o něj mohli požádat vždy tady v Teplicích, teď musíme jezdit do místa trvalého bydliště a navíc musíme mít podpis zákonných zástupců,“ vysvětlila Křížková. Nakonec se však podařilo sehnat pas pro všechny děti, které měly odletět. „V Turecku to bylo super, akorát bylo pořádný vedro,“ řekl nadšeně Lukáš, který si odtamtud dokonce přivezl mušle a nové triko.
Děti, které zůstaly doma, ale nemusely příliš zoufat. 11.8 odjely větší děti na týden na Moldavu do soukromé chaty. Po jejich návratu se na to samé místo vydaly také malé děti, které si na cestě zpět udělaly malou zajížďku a na pozvání pana Němce se jely podívat na lesnické slavnosti v Mikulově.
Přes prázdniny z dětského domova odešlo 6 dětí, do doplnění kapacity jich chybí 9. „Myslím ale, že v září a říjnu se to zase zaplní,“ uvedla Křížková.
Polovina dětí z tuchlovského dětského domova měla to štěstí, že mohla strávit prázdniny doma, pro ostatní byl také připraven bohatý program. Začátek prázdnin odstartoval pobytem na pronajaté chalupě. Následoval čtrnáctidenní tábor Světluška. „V srpnu, až do sedmnáctého pak některé děti jely k moři do Turecka od společnosti Glaverbel,“ uvedla ředitelka Eva Valentová.