"Původně měl být o týden dřív, ale minulá neděle celá propršela, tak jsme akci odložili," vysvětlila majitelka stáje Petra Navrátilová.

Pestrý program se protáhl na celý den. "Dopoledne si děti užili hlavně koně. Připravili jsme jim několik soutěží, na hřbetu našich krasavců Zorra a Kima. Ty nejmenší osedlali poníka Merlina," doplnila spoluorganizátorka Denisa Trampotová.

VODNÍ PISTOLKY V AKCI

Děti například zkoušely udržet na hřbetě zvířecího kamaráda pingpongový míček na lžičce. Zajímavou disciplínou byla židličkovaná. Denisa pouštěla hudbu a děti kroužily na koních ohradou. Jakmile muziku vypnula, musely co nejrychleji sesednout a obsadit dvě stoličky uprostřed ohrady. Soutěžilo se v trojicích a ten, kdo zůstal poslední, vypadl a nahradil ho další adept.

Odpoledne přišly na řadu další disciplíny. Kromě tradičních jako je třeba skákání v pytli nebo kriket, si také zaházely ropuchou (samozřejmě gumovou) na cíl nebo srážely proudem z vodní pistolky míček z hrdla láhve.

"Největší adrenalin pro ně asi bylo hledání poslepu v pytli se senem a gumovými příšerkami. Za úkol měly najít pavouka ve směsici hadů, žab a jiných pro ně nepříjemných potvůrek. Pro některé účastníky to bylo i o překonání pověr a mýtů a z nich vyplývajících fóbií. Zvládli to všichni," dodala Trampotová.