Krupský dětský domov se letos zapojil do celorepublikového charitativního projektu Obchůdky s Albertem. „Na Obchůdky s Albertem jsme se začali připravovat už od června, kdy jsme s dětmi začali přemýšlet o sortimentu, který bychom chtěli vyrábět a následně prodávat. Naším horkým favoritem na prodej bude bezesporu sněhulák – lyžař. Každý sněhulák je totiž jedinečný a nenajdete dva stejné sněhuláky. Velkým lákadlem by mohly být i stromky z těstovin nebo svítící stromky z provázků,“ řekl vychovatel dětského domova v Krupce Radek Bartoň.

Výdělek z této akce plánují v domově využít na společné aktivity, jako jsou návštěva zábavné Jump arény v Ústí nad Labem nebo laser game arény v Mostě. Popřípadě si splní svá přání, mezi něž patří nákup fotbalového vybavení nebo kosmetiky.

Pozvánka na akci Arkadie, Vánoce u mušle v Teplicích
Vánoce s Arkadií budou u mušle v šanovském parku v Teplicích

Děti z Dětského domova v Krupce nejprve vymyslely sortiment a podílely se na pořízení materiálu, na který tradičně přispěl iniciátor projektu Nadační fond Albert, a následně výrobky samy tvořily. Nyní si vyzkouší i samotný prodej, což je naučí komunikaci se zákazníky, nakládání s penězi a dalším důležitým dovednostem.

Do projektu adventních Obchůdků s Albertem se letos zapojilo celkem 55 dětských domovů a neziskových organizací zaměřených na práci s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí. Stánky budou lidé potkávat v desítkách prodejen Albert po celém Česku.

„Cílem Obchůdků s Albertem je připravit mladé lidi ze sociálně znevýhodněného prostředí na vstup do dospělého života. Jsme opravdu moc rádi za velký a trvalý zájem o náš projekt, a to jak ze strany organizací, tak dětí samotných,“ vysvětlila Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert.

Mohlo by vás zajímat: Nedívejte se, umrznete! Přes osm stovek otužilců se v mrazu ponořilo do vody

Zdroj: Deník/František Bílek