Návštěvníci si jako vždy mohou prohlédnout celý Biopark gymnázia. Otevřeno je od 9 do 12 hodin a vstupuje se dveřmi do budovy C. Pokud jste tu už nějaký čas nebyli, překvapí vás nové přírůstky. Je to například krokodýl pralesní, který je nejmenší žijící krokodýl na světě. Obývá převážně tropické oblasti západní a západ střední Afriky v rozmezí od Senegalu až k Angole, kde žije ve vodních tocích a jezerech. V důsledku své malé velikosti (tělo dospělého jedince dosahuje délky kolem 1,5 m), pomalého růstu a zvýšené bezbrannosti vůči svým predátorům má tento druh krokodýla silně obrněný krk, záda i ocas. Nápadný je i jeho dlouhý a široký čenich a silně vystouplé čelo, podle kterého získal i český název.

Od konce listopadu se biopark může pochlubit kompletním párem nádherných sovic sněžných.
Ve voliéře u turaků červenokorunkatých je nová obyvatelka, holubice holuba zelenokřídlého. Jeho domovem jsou tropické a subtropické oblasti Indie, Thajska, Myanmaru, Malajsie, Indonésie, Austrálie.
Svým zpěvem a krásou vás jistě potěší také čížek ohnivý, jehož původním domovem je Venezuela, Kolumbie, Portoriko a Kuba.
Tak využijte poslední možnost návštěvy v letošním roce.