„V minulých dnech jsme podepsali financování, takže to můžeme rozjet," řekl Deníku Jaroslav Třešňák, jehož firma JTH stojí za novým obchodním centrem Fontána v samém centru lázeňských Teplic.

Objekt zahrnuje čtyři obchodní podlaží, páté je určeno pro kancelářské a administrativní prostory. V suterénu bude umístěn supermarket Spar přístupný přímo z náměstí, místa v podzemí budou vyhrazena pro parkování. V nejvyšším obchodním podlaží mají být soustředěny zejména aktivity pro volný čas, kavárny a restaurace s výhledem do okolí.

Vedle Fontány má také vyrůst nový „Prior", na místě stávajícího, který už je uzavřený. I v tomto případě už probíhaly určité přípravné práce, včetně archeologického průzkumu. Developerská společnost Dandreet teď vyjednává s bankami o financování. Toto obchodní centrum, které ponese název Galerie Teplice, se má otevřít na konci příštího roku.

„Je to divné, že se takto staví najedou dvě velká centra vedle sebe," napsal do diskuze na webu Deníku Martin Horáček z Teplic. Možná i to podle Kamily Růžičkové stojí za tím, že se v případě Prioru nyní nic neděje: „Rychle to vyklidili, zavřeli a teď nic. Zastavilo se to. Je divné, že nejdřív takto něco naplánují a pak teprve vyjednávají peníze," uvedla Tepličanka.

Martin Jonáš, který zastupuje Galerii Teplice v komunikaci s médii potvrzuje, že stavba realizována bude. Investoři z konkurence strach nemají. „Půjde v obou případech o odlišné obchodní koncepty. Mohou se vzájemně doplňovat. Centrum města oživit a přilákat sem nakupující," uvádí v médiích Martin Jonáš.(pem)