Právě tyto „trvalky" 54letý interpret ve městě, které nejvíce proslavil Giacomo Casanova, posluchači s osobitým charismatem nabídne. Víte ale, že i o Casanovovi Kotvald kdysi zpíval? Song „Styl Casanova" pochází z alba Gejzír, které vyšlo v roce 1990. Jeho ústředním motivem je známý svůdník italského původu, jehož milostné eskapády jsou prý v porovnání se zážitky mnohých sukničkářů pouhým odvarem. Casanovu nechá rodák ze Žatce pravděpodobně v archivu, překvapení ale není vyloučené.

Překvapit ostatně Kotvald umí náramně. Zvláště hudební kritici, kteří na něm kvůli kolovrátkovému Mumulandu nenechávají žádnou nit suchou, žasnou při poslechu zpěvákových šansonů, do kterých se čas od časů s chutí a bravurou pouští. I to potvrzuje, že Petr Kotvald je v současné době, která přeje hudebním paskvilům a rychlokvaškám, jedním z nejméně doceněných umělců české hudební scény.

V Duchcově začíná reprezentační ples v sobotu 25. ledna ve 20 hodin. Kotvaldovo vystoupení je v duchcovském Kulturním centru plánované okolo půl desáté. (fbi)