„Samozřejmě, že se nám návštěvnost o dost snížila, ale nemáme jinou volbu. Udělat z nás artové kino je cesta do pekel, tak děláme co můžeme," říká Zdena Sixtová, vedoucí programového oddělení DK Teplice.

S čím tedy musíte coby kino s jedním sálem bojovat?

„No, ono se těžko bojuje. Ale jako příklad: Nevím, proč to dělají, ale jejich Nedělní pohádková neděle, kterou zavedli nedávno, je úplně ve stejném čase jako naše pohádky, které hrajeme každou sobotu a neděli od 15.00 hod. To je ale náhoda!.

„Ale bohužel to jsou věci, které mě mrzí, nicméně my s jedním sálem tomu bohužel nemůžeme konkurovat. Jedině tak výší vstupného, to bych řekla, že už někteří diváci pochopili. Stejný film ve stejné kvalitě za míň peněz."

A jaká tedy k vám chodí klientela?

„Podle návštěvnosti zjišťuji, že se k nám vrací spíše dospělejší publikum, že na akční a teenagerovské filmy chodí mladí vedle, přestože rozdíl ve vstupence je třeba i 50 korun. Máme to těžký ale ten počáteční odliv diváků je snad už za námi. Chodí se na komedie ať naše nebo zahraniční, dětská představení a na skutečné bomby, které se však objeví jednou za čas. Chtělo by to nového Harryho Potera!"

A snažíte se tedy nějak odlišit?

„Abychom se odlišili alespoň v něčem, tak od října uvádíme již 10. sezonu přímých přenosů z Metropolitní opery New York. Již máme své diváky, na celou sezonu je předplatné a lze si zakoupit všechny přenosy za výhodné vstupné 250 korun za vstupenku. V běžném prodeji stojí 300. Předprodej běží."

Můžete na něco pozvat?

„Pro zpestření nabídky přenášíme 8.7. od 20.00 hod.,- André Rieu: Maastrichtský koncert 2015, vst. 250,- pro držitele Senior pasu vst. 200,-."

„André Rieu, známý širokému publiku jako Král valčíků, se specializuje na takzvanou lehkou klasiku a každoročně vystupuje před tisícovkami fanoušků v krásných kulisách svého domovského města Maastrichtu"

„I letos ho jako již tradičně doprovodí známý Johann Strauss Orchestra spolu se soprány a tenory a dojde i na speciální hosty."

„Maastrichtské koncerty jsou Andrého nejpopulárnější a ten letošní by měl být navíc podle jeho vlastních slov tím největším a nejokázalejším. Večerem provází moderátor, který bude přímo v průběhu koncertu zpovídat Andrého v zákulisí exkluzivně pro publikum v kinech."

„Koncert trvá přibližně tři hodiny včetně patnáctiminutové pauzy. Komentáře jsou v angličtině a holandštině s anglickými titulky. Vstupenky v prodeji."

A co bude za atraktivní film v kině?

„V červnu bude jedno z největších lákadel nový animovaný film pro děti MIMONI ve 2D i ve 3D. Slavnostní předpremiéra je v neděli 21.6. od 10.00 ve 2D a od 15.00 ve 3D. Jinak další projekce od 26.6. K tomu pro každého malý dárek."

Bude také Letní kino?

„Co se týká Letního kina, tak hrajeme letos zase pod názvem Letní kino na zámku a začínáme v pátek 31.7. od 21.00 hodin filmem Padesát odstínů šedi."(pem)