Za ČSSD kandidují na Chomutovsku radní Ústeckého kraje a města Chomutova Rudolf Kozák a na Litoměřicku radní Litoměřic a Ústeckého kraje Hassan Mezian, kandidáta pro teplický obvod zatím strana nevybrala. ODS posílá do boje o senátní křesla radního Chomutova a lékaře Jiřího Bintera na Chomutovsku, ministra obrany a současného senátora Alexandra Vondru na Litoměřicku a primátora Teplic a současného senátora Jaroslava Kuberu na Teplicku.

Křesťanští demokraté nominovali na Teplicku teplického zastupitele a ředitele Divadla v pytli nestraníka Petra Stolaře a na Litoměřicku lékaře, bývalého poslance a současného zastupitele Prahy 3 Vladimíra Říhu, který v 70. letech působil v roudnické nemocnici. Na Chomutovsku podpoří KDU-ČSL Přemysla Rabase (SZ), který kandiduje za sdružení PRO kraj, s nímž křesťanští demokraté staví kandidátku do krajských voleb. Rabas byl v roce 2006 zvolen poslancem za Stranu zelených. Za TOP 09 kandiduje na Chomutovsku ředitel nemocnice v Kadani nestraník Josef Mašek, v ostatních obvodech zatím strana kandidáty určené nemá.

Komunisté vyšlou do senátních voleb současného senátora za Chomutovsko Václava Homolku, na Litoměřicku místopředsedkyni krajské rady Ústeckého kraje a členku krajské komise pro zdravotnictví Jitku Sachetovou a na Teplicku místostarostu Krupky Jaroslava Dubského.

Za Věci veřejné bude bojovat o křeslo v horní komoře na Teplicku ředitel gymnázia Zdeněk Bergman a na Litoměřicku bývalý místopředseda strany Tomáš Jarolím. „Tomáš Jarolím by měl projít ještě druhou volbou, protože se Litoměřicko dělí o senátní obvod se Slánskem," řekla tajemnice VV pro Ústecký kraj Tereza Povolná. Ivan Varga alias zpěvák Martin Maxa nakonec za Věci veřejné kandidovat na Chomutovsku nebude, rozmyslel si to po nedávném odchodu části jejích poslanců včetně místopředsedkyně Karolíny Peake. ČTK to řekla jeho manažerka Jana Kaplanová. Kandidátky do senátních voleb staví také dvě regionální sdružení, Severočeši.cz a PRO kraj. V posledních senátních volbách v roce 2010 uspěli kandidáti Severočechů za Ústí a Most Jaroslav Doubrava a Alena Dernerová. Na Chomutovsku nominovali primáře chomutovské nemocnice Davida Richtra, na Litoměřicku bytového právníka Ivana Přikryla a na Teplicku starostu Dubí a donedávna člena ODS Petra Pípala. Kandidátku staví také sdružení PRO kraj, které vzniklo především kvůli krajským volbám. Na Chomutovsku za něj kandiduje do senátu bývalý poslanec za zelené Přemysl Rabas.

Současným senátorem za Litoměřicko je ministr obrany Alexandr Vondra, před ním byli zvoleni nestraník za KDU-ČSL Zdeněk Bárta a Karel Burda (ODS). Na Teplicku zvolili v končícím i předchozím volebním období primátora Teplic Jaroslava Kuberu (ODS), před ním byl senátorem Jaroslav Musial (ČSSD). Na Chomutovsku končí mandát Václavu Homolkovi (KSČM), který je senátorem od ledna 2007, poté co odstoupil zvolený nezávislý kandidát Petr Skála. Před ním byli senátory za Chomutovsko Alexandr Novák (ODS) a Ladislav Drlý (KSČM).

Dalšími senátory v Ústeckém kraji jsou od roku 2008 za Děčínsko starosta Rumburka Jaroslav Sykáček (ČSSD), za Lounsko pacientský ombudsman pro Středočeský kraj Marcel Chládek (ČSSD) a od roku 2010 za Mostecko Alena Dernerová (Severočeši.cz) a Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz). (čtk)