„Pokud chceme vrátit Teplicím pověst „malé Paříže“, musíme dávat nabídku neopakovatelné kultury. Proto si nenechte ujít jedinečný zážitek a přijďte i s dětmi,“ zve principál Stolař.

První prosinec byl zvolen záměrně. „Je to první den, kdy můžeme prosit o odpuštění hříchů a také o nějaký ten dáreček pod stromeček. Připomeneme si, že začíná advent a společně vyzveme anděla, aby přiletěl a přinesl nám klíč od nebeské brány. Musí se přece otevřít obloha, aby na nás Ježíšek viděl a mohl nám přinést dárky,“ vysvětlil, proč se bude rozsvícení stromu konat právě ve středu 1. prosince Petr Stolař.
Ale protože v životě není nikdy nic tak úplně jednoduché, i tady se do všeho zamíchá peklo i s bandou čertů a jak to celé dopadne, zjistíte, když se přijdete na náměstí podívat.

Jestli vánoční atmosféru dokreslí i nějaká ta sněhová nadílka, zatím zprávy nemáme. Co ale víme jistě, že náměstí provoní nejen vůně jehličí, ale i svařáčku na zahřátí rukou i žaludku a nějaká ta dobrota se ve stáncích na náměstí, které budou k dispozici už od 14 hodin, také určitě najde.

V nabídce bude vánoční zboží a chybět nebudou ani ukázky vánočních tradic. Přijďte se proto na chvíli zastavit uprostřed předvánočního shonu a společně si užít pohádku, která vtáhne do děje nejen děti, ale i dospělé. No řekněte sami, už jste někdy viděli letět z radniční věže anděla? (ot)