„Na základě pátečního usnesení politického grémia ČSSD jsem se dohodl s lídrem kandidátky ČSSD v Mostě Karlem Novotným a předsedou KVV ČSSD v Ústeckém kraji Petrem Bendou na stažení kontroverzního plakátu z mostecké kampaně místní ČSSD,“ uvedl v tiskovém prohlášení Sobotka. Plakát bude podle něj stažen příští týden.

Severočeští sociální demokraté si ovšem zmíněnou dohodu vykládají poněkud jinak. „Billboardy nebudeme stahovat jako takové, uděláme maximálně korekci v textu,“ řekl dnes ČTK Holý. Nové znění textu by mělo být podle něj známé dnes nebo v pondělí, pak bude posláno ke schválení vedení ČSSD. „Dohoda mezi naším lídrem a vedením ČSSD je taková, že by korektura byla akceptovatelná,“ řekl. Mostečtí prý počítají prakticky jen s přelepováním sloganu, nikoli odstraňováním plakátu.

„Už jsem o tom mluvil s Karlem Novotným. Chtěli bychom to vyřešit do pátku, uvidíme, jak stihne firma udělat přelepy. Maximálně by to ale mělo trvat do pondělka,“ dodal Holý. S kompletním stažením billboardů nesouhlasí ani šéf krajské ČSSD Petr Benda. „Je to primární rozhodnutí místní organizace. Řekl jsem jim na to svůj názor a věřím, že ten slogan upraví, aby nepůsobil na některé skupiny negativně. Obsah sdělení by ale měl zůstat,“ řekl ČTK bez dalších podrobností Benda. (čtk)