Jedná se o dar manželů Angela a Georg Wodraschke z Bavorska, kteří uhradili i jejich instalaci na stěnu kostela. Po obraze, darovaném na místo bočního oltáře od rodačky, německé umělkyně Utte Schülke, je to další krůček k oživení unikátní kulturní památky nejen Hrobčicka, ale celého Českého středohoří," řekla Brigita Janovská, koordinátorka projektu.Letos Občanské sdružení na záchranu kostela v Mrzlicích dofinancovalo opravu střechy, realizovanou v roce 2013, což se podařilo díky různým zdrojům, které umožnily dokončit i střechu na přístavku za kostelem. „Z těchto prostředků by se dala letos opravit i kopule věže kostela, na což chybí ještě sto tisíc korun, a každá pomoc by byla velmi vítána," dodala Brigita Janovská.

Na podporu záchrany kostela v Mrzlicích připravuje občanské sdružení Mukov ve spolupráci s občanským sdružením Mrzlice, spolkem německých rodáků Heimatkreis Bilin a Česko-Německým fondem budoucnosti, slavnostní vernisáž výstavy „Pohledy do historie obcí Hrobčicka", která nabídne unikátní staré pohlednice a fotografie z dob dobrého soužití Čechů a Němců v našem regionu.

Akce se uskuteční pod záštitou teplického senátora Jaroslava Kubery.

Vernisáž historických fotografií v zachráněném kostele se bude konat v sobotu 4. října od 16 hodin o hudební rámec se postarají: Štěpánka Orošová housle a Helena Vlahačová klavír .(bj)