Vývoj dohod vyplývá z článku, který v pondělí odpoledne po rozhovoru s lídrem vítězů voleb v Bílině Oldřichem Bubeníčkem vydala Česká tisková kancelář. V Bílině to ovšem není žádná novinka. Podobná strategie už byla v říjnu po volbách, ještě než je zneplatnil kvůli kupčení s hlasy soud.

Fakt: Komunální volby v Bílině na Teplicku vyhrála KSČM.

"V Bílině stejně jako po říjnových volbách není mnoho variant koalice. Jednáme se sdružením Nezávislí v Bílině a ANO," řekl lídr KSČM v Bílině a zároveň hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Komunisté si oproti říjnovým volbách o jeden mandát polepšili, ve třicetičlenném bílinském zastupitelstvu budou mít devět mandátů. O jednoho zastupitele víc budou mít i Nezávislí v Bílině - HNHRM, po novém hlasování jich bude šest. Opakované volby (hlasování) v Bílině, 31. ledna 2015"Zastávám názor, že by rozložení na radnici mělo odpovídat výsledku voleb, tedy starosta z KSČM, první místostarosta ze sdružení a druhý místostarosta z ANO, uvidíme, zda se na tomto základním dokážeme dohodnout," uvedl Bubeníček, který získal v Bílině nejvíce preferenčních hlasů.

Podle Bubeníčka jednání v Bílině nejsou jednoduchá a jen tak brzo zřejmě neskončí.

V zastupitelstvu zasedne i Moje Bílina - TOP 09 s pěti mandáty, Nezávislí pro Bílinu se dvěma mandáty a Bílinští sociální demokraté (BSD) také se dvěma mandáty.
Opakované hlasování nařídil v obou městech ústecký krajský soud, který po kontrole zjistil desítky shodně vyplněných volebních lístků. Kupčení s hlasy podle soudu výsledky podzimních voleb výrazně ovlivnilo.

Už jsme psali: Kdo bude starosta v Bílině?
PŘEČTĚTE SI ZDE