Změny ve veřejné dopravě na Teplicku od 9. 12. 2007

Od nového jízdního řádu, jenž začne platit 9. prosince 2007, budou zavedeny přímé osobní vlaky v trase Děčín hlavní nádraží – Most (- Chomutov). Tou dobou už totiž bude ukončena rekonstrukce hlavního nádraží v Ústí nad Labem, jež po dlouhé době umožní propojit ramena Ústí nad Labem – Děčín a Ústí nad Labem – Chomutov přímou jízdou bez úvrati a přepřahání. Na této přímé trase se nacházejí všechna města našeho kraje s více než 50 000 obyvateli. Zároveň bude umožněno přímé spojení na většinu nádraží v krajském městě ze směru Chomutov, Most a Teplice a ze směru Děčín. Zaměstnanci pivovaru nebo jiných podniků v Krásném Březně žijící na Teplicku, nebudou již muset šetřit dobu na přesun městskou dopravou na hlavní nádraží, ale budou moci využít vždy nejbližší, v tomto případě severní nádraží v Ústí nad Labem.

Novinky se dotknou také rychlíků jezdících z Mostu do Ústí nad Labem. Vzhledem k výše zmíněnému dokončení rekonstrukce železničního uzlu Ústí nad Labem budou také rychlíky v trase Praha – Cheb stavět nikoli na západním, ale na hlavním nádraží, které se nachází přímo v centru města a kde lze lépe zajistit přestupy na jiné vlaky.

Na trati 134 Teplice v Čechách – Litvínov bude zaveden celotýdenně vlak ve 22:51 z Oldřichova u Duchcova do Litvínova, který navazuje na osobní vlak ve 22:43 z Teplic v Čechách. V sobotu, neděli a ve svátek bude na spěšný vlak 1690 Ústí nad Labem – Chomutov navazovat v Oldřichově u Duchcova osobní vlak do Litvínova. Bude tak možná cesta do Oseka, Lomu u Mostu a Litvínova z Prahy každý pátek a sobotu ještě po 23. hodině, z Teplic tedy v noci na sobotu a neděli ještě v 1:09 h.Změna v Teplické příměstské dopravě od 1. 1. 2008
Návrh změn dopravy v oblasti vychází z projednaných návrhů a požadavků místních samospráv a významných zaměstnavatelů v tomto regionu na zabezpečení dopravy a to především z důvodu postupného náběhu výroby v podnicích umístěných v Krupské průmyslové zóně PZ I, PZ II a PZ III. V této souvislosti dochází k zavedení nové autobusové linky 585148 TEPLICE,OLYMPIA - KRUPKA,SOBĚCHLEBY - KRUPKA,UNČÍN - KRUPKA,BOHOSUDOV - KRUPKA - TEPLICE,OLYMPIA, která zajišťuje dopravní spojení z městských částí města Krupky do a ze zaměstnání v Krupské průmyslové zóně KPZ I, II, III a Olympie. Zajížděním většího počtu spojů stávajících linek do všech částí KPZ (I-III) by prodloužilo dobu jízdy do a ze zaměstnání o 12 až 15 minut. Navržené řešení je podstatně levnější než odklánění stávajících linek do PZK. Navržená linka navíc řeší přípoje z městských částí města Krupky do železniční stanice Krupka,Bohosudov pro vlakové spojení na trati 130 Děčín - Ústí nad Labem - Most - Chomutov, zejména pro dopravu dětí do škol a pracujících do zaměstnání mimo město Krupka. Navržená linka umožňuje větší variabilitu v případě změn časů v jednotlivých provozech KPZ než zásahy do celkového systému dopravní obslužnosti v oblasti Příměstská doprava Teplice. V souvislosti s neobjednáním osobní železniční dopravy na trati 132 Děčín – Oldřichov u Duchova je posílena doprava do Chlumce s možností přestupu na linku 512445 Děčín – Jílové – Libouchec – Telnice - Chlumec. Zároveň též dochází k vyřazení nevyužívaných spojů, zejména po ukončení činnosti na hraničním přechodu Cínovec. Všechny navržené změny a úpravy byly projednány s místními samosprávami.Další informace jsou dostupné na webových stránkách Ústeckého kraje k dopravě doprava.kr-ustecky.cz, nebo v celostátním informačním systému www.idos.cz, nebo jízdní řády linek na portal.idos.cz.