Kolona kamionů, které mají problém vyjet stoupání, komplikuje dopravu na silnici I/7 ve směru na hraniční přechod Hora Svatého Šebestiána na Chomutovsku. Komunikace je s opatrností průjezdná, maximální rychlost se pohybuje kolem 20 kilometrů za hodinu. Kamion uvíznul i ve stoupání na silnici I/13 u obce Huntířov na Děčínsku.
V kraji se od 6:00 stala desítka dopravních nehod. "Šlo většinou o drobné nehody, které se obešly bez zranění. Je to dané i tím, že řidiči jezdí opravdu opatrně," řekla Hyšplerová. Trolejbus a dva osobní vozy se srazily na klíčové křižovatce Předmostí v Ústí nad Labem. Vozy blokují jízdní pruh a podjezd na most dr. Edvarda Beneše. "I tato nehoda se obešla bez zranění. Příčinu vyšetřují policisté," doplnila Hyšplerová.

Silnice prvních tříd jsou kryté posypem a sjízdné se zvýšenou opatrností. Na silnicích nižších tříd je ujetá vrstva sněhu. I ty by ale měly být s opatrností sjízdné.
Podle meteorologů bude dnes v Ústeckém kraji zataženo, na většině území se sněžením. Postupně oblačno a sněžení místy, především na horách. Nejvyšší denní teploty minus pět až minus dva stupně, na horách minus osm až minus pět stupňů Celsia.

-------------------

Problém v kopci u obce Rtyně

Tvorba kolon vozidel v úseku 2 km na silnici 8 u obce Rtyně nad Bílinou okres Teplice , délka 576m; stoupání z Teplic na Prahu

Rtyně nad Bílinou, Okres: Teplice, Kraj: Ústecký

Od 29.12.2014 07:30 do 10:30
na silnici 8 u obce Rtyně nad Bílinou okres Teplice , délka 576m
stoupání z Teplic na Prahu
tvorba kolon vozidel v úseku 2 km s průměrnou rychlostí do 15 km/h
dopravní problém
kolaps - ve stoupání, odstavená kamionová doprava
Událostí je ovlivněn jeden směr provozu

zdroj: http://www.dopravniinfo.cz/

-------------------

Zaskočil podle vás sníh silničáře? Dostali jste se do práce včas, nebo jste někde zůstali "viset"? Napište do diskuze pod článek!