Vůz předala agentura Kompakt, která už před devíti lety zahájila projekt Sociální automobil, při němž hledá sponzory na zakoupení vozů pro podobné organizace jako je bystřanský domov důchodců.

Od roku 1999, kdy společnost zahájila realizaci tohoto projektu, se podařilo za pomoci firem a společností po celém území republiky súspěchem předat již 150 „sociálních automobilů“ různým ústavům a zařízením.

Sociální automobil je projektem, který je postaven na zcela jednoduché, ale podstatou velice závažné myšlence. Za spoluúčasti firem a společností se agentura snaží ovytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku vústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí a také domovů důchodců.

Jednatel společnosti Miroslav Káninský uvedl, že shánění sponzorů vtom daném regionu představuje pro zástupce agentury hodně dřiny. „Je to těžká práce, ale daří se nám,“ konstatoval včera při slavnostním předání klíčků od vozidla Renault Kangoo ředitelce domova důchodců Miroslavě Barešové.

Na nové vozidlo přispěla také obec Bystřany, která se zařízením pro seniory spolupracuje.