Nic proti krásám České republiky, ale Češi rádi jezdí do teplých krajů a v současnosti je letní dovolená u moře ani nestojí moc peněz. A lidé při výběru dovolené většinou koukají především na peníze.

Češi celkově a Tepličany nevyjímaje si oblíbili Chorvatsko a Itálii. Není to daleko a ceny jsou také příznivé. „Chorvatsko vede, rodiny s dětmi ale rády jezdí také na sever Itálie. Velké oblibě se těší i Španělsko,“ říká Vlasta Bicanová z teplické Paradies tour. Dodává, že stále velmi oblíbené jsou mezi teplickými klienty díky příznivým cenám zájezdy na Last minute.

Novou zajímavou zemí se stávají podle Bicanové Spojené Arabské Emiráty, konkrétně Dubaj a také Maďarsko, země plná termálních lázní. „ Při pobytu v maďarských lázních nezáleží na teplotě, k dispozici jsou otevřené i polootevřené bazény s termální vodou. Pobyt je cenově přijatelný a Maďarsko nabízí mimo jiné také mnoho zajímavých památek,“ dodává Bicanová.

Také Ivana Pitrová z cestovní kanceláře Terno tour potvrzuje, že největší zájem u klientů z Teplicka vyvolává Chorvatsko, Itálie a Španělsko. Letos si však podle ní lidé více zajišťovali zájezdy předem, zatímco dříve to nechávali na poslední chvíli. „Na podzim byly takové slevy, že se více vyplatilo objednat zájezd dříve než pak vyčkávat,“ vysvětluje.

Mezi leteckými zájezdyvede Egypt, Tunisko, Djerba a také Bulharsko. „My se soustřeďujeme na Itálii, Řecko, Tunicko a Egypt. V těchto zemích je téměř stabilně teplé počasí a pobyty jsou navých cenově výhodné,“ uvedla Květa Hraňová z cestovní kanceláře TEP tour v Teplicích.