Pouze úvodních sedm minut se hosté úspěšně bránili než začaly padat branky, a jedna byla hezčí než druhá. Ani siréna nebyla pro hosty vysvobozením. Od počátku druhé třetiny koncert pokračoval. Hned po vhazování proměnil přesilovku Závada a potom nastřelil horní tyčku Kousek. V27.min. přidal již sedmou branku od modré parádně Boháček. Potom začalo vylučování hostů a brankostroj se zastavil. Draci hráli dlouhé minuty pět na tři, zamkli soupeře ujeho branky, ale skóre se neměnilo. „Do té doby to byl ze strany Bíliny vynikající výkon. Vylučování hru rozhodilo, ale to je stejné ivlize, potom se již do potřebného tempa nedostala,“ viděl situaci mecenáš bílinského áčka exlitvínovský Vladimír Machulda. Vzávěru druhé třetiny dostali možnost delší přesilovky pět na tři ihosté a při signalizovaném dalším vyloučení Draků se vyznamenal bílinský Kafan, když zlikvidoval nájezd dvou kadaňských útočníků. Vzávěru třetiny seděli na trestné lavici Kubinčák, Závada a Hauptvogel. Vposlední třetině tempo hry opadlo, Draci již nehráli tak koncentrovaně jako ze začátku, ale ještě vúvodu třetiny se trefil Kousek po osmé a diváci se těšili na desítku.

Nakonec byla, ale vsoučtu všech branek. Ve 44.min. se ještě vyznamenal Kafan, když vyrazil iopakovanou střelu zblízka. Potom dala Kadaň kuriózní první branku, když obránce vyhozeným kotoučem trefil brusli nic netušícího Svobody. Úplně vzávěru jel sám na branku Nekvinda, ale přestřelil. „Hráli jsme dobře, na utkání jsme se pečlivě připravili a utkání rozhodla první třetina. To byl exelentní výkon a celý zápas jsme měli pod kontrolou. Zápas jsme dohrávali pod dojmem vysokého vedení,“ byl po utkání spokojen trenér Jiří Hájek. Nyní vede Bílina krajský přebor obod před béčkem Kadaně a do konce soutěže zbývají čtyři zápasy. Vneděli hostí Draci opět Kadaň B od 17hodin.

HC Draci Bílina– SK Kadaň B 8:2

Třetiny: 5:0, 2:0, 1:2. Branky: 11.21.Závada, 7.Viedeman, 11.Král, 12.Semecký, 13.Nedrda, 27.Boháček, 42.Kousek– 45.Svoboda, 54.Polák.Vyloučení: 10– 10.Přesilovky: 1– 0.Rozhodčí: Vitík– Mašek, Žák. Diváci:200.

Sestava: Kafan– Semecký, Lexa, Goga, Baumruk, Boháček, Brabec– Závada, Král, Kubinčák– Viedeman, Kousek, Nedrda– Nekvinda, Hauptvogel, Šulc.