Finanční úřad v Teplicích ho jako státu propadlé vozidlo bude v červenci dražit za třetinu jeho aktuální hodnoty. Kdo během 24 hodinové licitace v elektronické aukci přihodí nejvíce, může si ho odvézt domů.

Informace o dražbě zveřejnilo na svých stránkách například město Teplice. Z přiloženého dokumentu vyplývá, že zájemci budou moci k výchozí částce 123 tisíc přihazovat minimálně tisíc korun. Očekává se velký boj. Podle informací, které k tomu uvedl Martin Košek z finančního úřadu, se jedná o benzínové vozidlo s automatickou převodovkou. V poznámce je uvedeno, že na palubní desce svítí kontrolka závady motoru.

Dražba vozidla je vypsána v termínu od 12. července 10 hodin do stejného času o den později. Bližší informace k možnosti připojit se do aukce lze vyhledat na stránkách finančního úřadu nebo stránek města Teplice.

Rallye Sklo Union Teplice objektivem Bořivoje Chaloupky.
Parádní podívaná. Rallye Sklo Union se v sobotu vrátí do Teplic

Elektronické dražby jsou dnes běžné. Stát takto například za téměř 16 tisíc korun dražil vloni na Teplicku sbírku replik historických zbraní, která zůstala jako nechtěné dědictví po zemřelém sběrateli. Stát zastupující úřad tuto sbírku získal jako jmění po zemřelém 65letém muži z Teplic. Jeho děti takové dědictví odmítly. Sbírka čítala dva dekorativní meče o délce asi 90 cm, dvě dekorativní šavle o délce asi 80 cm a tři historické pistole. „Takovéto předměty jsou spíše raritou v našich aukcích. Běžné jsou nemovitosti, auta nebo třeba osobní předměty a věci užívané v domácnostech,“ řekla Deníku mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Ze sbírek to pak jsou zejména obrazy. Auto nyní draží finanční úřad. Půjde o Audi Q5 3.2 FSI quattro S tronic.