Klec spadla nedávno. Policisté mu prokázali, že po dobu jednoho roku prodával drogově závislým osobám pervitin v městské části Trnovany v Teplicích.

"Zadokumentovat se podařilo 20 případů uskutečněných prodejů dvěma narkomanům. Některé dávky poskytoval bezplatně, další pak prodával. A to 0,1 gramu drogy za částku 100 korun. Po sdělení obvinění z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami ho policejní eskorta převezla do vazební věznice," uvedla mluvčí policie Ilona Gazdošová.

Ve vězení už na něj čekali, protože na něj Okresní soud v Teplicích vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro předešlou trestnou činnost. Za mřížemi není poprvé. Teď si tam počká na vynesení rozsudku za aktuální případ jeho prodejů drog.

Policejní auto v Teplicích projíždí Trnovany. Ilustrační foto.
Noční rvačku se střelbou v Teplicích policie šetří zatím jako výtržnictví

I když v posledních letech v oblasti drogové kriminality hodně boduje policie, je okres Teplice dlouhodobě středobodem celé drogové scény na severu Čech. Je křižovatkou dealerů nejrůznějších druhů omamných látek. Mezi uživateli drog jsou právě Teplice považovány za mekku v tomto odvětví. 

Sehnat v Teplicích drogu prý není žádný problém. „Stačí dva, tři telefonáty a máte, co potřebujete. Předávka na domluveném místě. Zaplatíte a můžete si dát,“ uvedl už v minulosti na podobné téma Deníku špinavý muž na ulici v Trnovanech, který postával v průchodu z Masarykovy ulice do lokality mezi panelové domy. Právě Trnovany jsou mezi drogovými dealery a jejich klienty považovány za centrum drogové scény v Teplicích.

Teplická policie řešila vloni přes šest desítek trestných činů, které souvisely s výrobou či prodejem nejrůznějších drog. Na boj s drogovou scénou byl před více než deseti lety sestaven v Teplicích speciální Toxi tým. Nejvíce případů se týká marihuany a pervitinu.