V Krupce, kam se představitelé DSSS chystají z Trmic, mezi Romy a pravicovými radikály napětí vládne už delší dobu. V minulosti se tam totiž akce Dělnické strany (DS), která byla předchůdcem DSSS, už konaly. V neděli se tam navíc jeden z místních obyvatel popral s manželem předsedkyně místní buňky DSSS, který použil i plynovou pistoli. Incident vyšetřuje policie jako přestupek. Mluvčí teplické policie Daniel Vítek včera řekl, že policisté nemají zatím žádné informace o nějakých hrozících střetech. Budou ale připraveni v Krupce hlídky posílit.

V Trmicích na Ústecku se do snahy zamezit střetu tamních Romů s příznivci DSSS zapojila i radnice. Trmičtí Romové se totiž domnívali, že se chystá pochod pravicových extremistů a plánovali se prý i bránit. Starostka Jana Oubrechtová uvedla, že se setkala s představiteli romské komunity a snažila je jim vysvětlit, že o žádný pochod nepůjde. Tvrdí, že to Romové pochopili.

V PÁTEK 7. KVĚTNA OD 19:00 MÁ DSSS PŘEDVOLEBNÍ MÍTINK V TEPLICÍCH NA NÁMĚSTÍ SVOBODY

V sobotu se představitelé DSSS chystají například do Mostu nebo do Litvínova. Mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková uvedla, že ani tam nemají žádné informace o nějakých možných střetech. (čtk)