Na základě čtvrteční dohody mezi předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomášem Vandasem a starostou Dubí  Petrem Pípalem akceptovalo Město Dubí místo shromáždění zaměřené proti násilí, rasismu a zvýhodňování nepřizpůsobivých občanů. To se uskuteční v sobotu 18. srpna 2018 od 13 hodin, u budovy městského úřadu.

Vedení města původně argumentovalo tím, že zamýšlená lokalita před radnicí není vhodná z důvodu bezpečného dopravního provozu.

„Vybrali místo v centru, kde se sbíhají dvě jednosměrné ulice, je tam pošta, úřad. V tu dobu se konají čtyři sňatky a je to jediný výjezd od úřadu. Druhý výjezd je jediný ze sídliště, pokud by došlo k problému, nikdo se tam nedostane,“ řekl starosta Dubí Petr Pípal a dodal: „Proto jsme v souladu se zákonem vydali zákaz a zároveň jsme navrhli náhradní místo, a to Školní náměstí.“

To bylo vzdáleno zhruba 200 metrů od místa navrženého extrémně pravicovou stranou. DSSS v průběhu týdne uvedla, že nepovažuje zákaz za zákonný a akci chce i nadále provést před městským úřadem. Strana svolala protest v Dubí v souvislosti s potyčkou na koupališti. Tu měla vyvolat agresivní parta Romů z Teplic.

Násilný čin odsoudila romská komunita v Dubí. Ta dokonce vydala prohlášení, ve kterém se od činu distancuje. Text už podepsalo přes sto dubských Romů.

Starosta Pípal vyjádřil znepokojení nad nenávistnými xenofobními a rasistickými příspěvky, které se po incidentu objevují na sociálních sítích.

"Naše strana vítá rozumný postoj starosty města, který napomůže k poklidnému konání akce, jejíž hlavním cílem upozornit na bezpečnostní situaci v Ústeckém kraji," dodal Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS.