„Tato změna je pro chod města poměrně zásadní. Definitivně se tím povolila výstavba prodejny Plus ve městě Dubí. Je předpoklad, že Plus bude kolaudován v průběhu listopadu a ještě v tom předvánočním čase stih ne být zprovozněn,“ říká starosta Dubí Petr Pípal.
Plus staví v Dubí teplický podnikatel Jaroslav Třešňák. Než však byly schváleny a vyřízeny všechny náležitosti, trvalo vlastně přes rok.
„Vlastníkovi pozemku bylo na jaře před rokem sděleno, že na tomto pozemku nelze postavit supermarket, neboť to neumožňuje územní plán. Vlastník tedy požádal o změnu územního plánu. Celá věc se nyní projednává a v průběhu tohoto roku se dá očekávat její kladné vyřízení,“ řekl na začátku letošního roku Jiří Veselý, vedoucí stavebního úřadu. Než došlo ke schválení územního plánu, musel vlastník označovat stavbu jako sklady a kanceláře. Teprve poschválení změny územního plánu je možná rekolaudace skladů na prodejnu potravin.
„Bude to určitě dobré, zlepší se tím obslužnost ve městě. Nejsem si ale jistý, jestli to umístění je ideální. Každopádně to má rozhodně více výhod než nevýhod. V konečném důsledku je to tedy pozitivní a určitě tam budu chodit nakupovat,“ vyjádřil svůj názor dubský obyvatel Tomáš Tuháček.