Po nedostatku kvalitních sportovišť v Duchcově by v blízké budoucnosti měla být veta. Město se konečně rozhodlo investovat do obnovy areálu v Bažantnici, který po 30 let využívá především klub místních atletů.
 
Za sponzorský dar 1,5 milionu korun od ČEZ a zhruba 700 tisíc korun z vlastního rozpočtu je dokončována výstavba objektu s bytem pro budoucího správce. Ten by měl zabránit útokům vandalů, se kterými se Atletika Duchcov dlouhodobě potýká.
 
„Aktuálně jsme na základových deskách, začínáme s vyzdíváním a počítám, že do tří týdnů by hrubá stavba měla být hotova a správce se bude moci nastěhovat. Fasádu budeme řešit v jarních měsících,“ potvrdil místostarosta Zbyněk Šimbera.
 
Pokud se Duchcovským podaří získat evropské nebo státní dotace, vznikne v Bažantnici do roku 2009 moderní areál s atletickou dráhou s umělými povrchy a hřištěm na fotbal s klasickým trávníkem, který bude uměle zavlažován z blízkého potoka. Ke stávající U rampě přibude kout pro skateboardisty a jako součást projektu vyroste v areálu zdejší mateřské školy dopravní hřiště.
 
Celý článek nejdete v tištěné podobě Deníku s datem 14. listopadu.