Dva dny plné muziky, zábavy, piva a také zvýšeného dohledu strážníků a policistů, tak to budou duchcovské Casanovské slavnosti. Ty letošní slaví 25. výročí, a i proto organizátoři akce připravili některé novinky. Mezi ně patří videomapping na fasádu tamějšího zámku či flerjarmark na náměstí Republiky. Slavnosti potrvají od pátku do soboty a jsou zdarma. Největším tahákem bude skupina No Name. Řidiči si musejí dát pozor na dopravní omezení.

V předvečer slavností, tedy dnes od 19 hodin, vystoupí na druhém nádvoří zámku Duchcov společně houslový virtuos Pavel Šporcl a Severočeská filharmonie Teplice (SČF). „Půjde o mimořádný hudební zážitek a jedinečné umělecké spojení. Lidé uslyší skladby L. van Beethovena, F. Mendelssohna Bartholdyho a P. de Sarasate,“ zmínil vedoucí Kulturního centra Duchcov Bohumil Vitásek.

Prohlédněte si galerie z předchozích ročníků

Fotogalerie: Casanovské slavnosti v Duchcově

Fotogalerie: 22. Casanovské slavnosti

Fotogalerie: Devatenácté Casanovské slavnosti

V úvodu koncertu dojde na předání ceny města Duchcova za rok 2018. Obdrží ji Miloslav Hűbner, který se věnuje naturální kulturistice. Dříve působil jako velitel duchcovských strážníků. „Výborně reprezentuje naše město. Na nedávné mezinárodní soutěži Mr. Universe ve své kategorii vybojoval šesté místo,“ připomněl starosta Duchcova Zbyněk Šimbera.

Slavnosti začnou zítra v 18 hodin tradičním příjezdem Giacoma Casanovy v kočáře na zdejší zámek a přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu. Zahajovacím open air programem bude i letos komedie ze života G. Casanovy v nastudování Divadla „M“, tentokrát s názvem Italské překvapení.

„V premiérové hudební komedii se jako speciální host představí herec Lukáš Langmajer,“ doplnil Vitásek.

Na hlavní scéně v zámecké zahradě vystoupí v pátek večer originální hudební uskupení, akustická fúze Zdarr a sedminásobný slovenský Slávik Desmod. Následovat bude videomapping. Jde o autorský projekt Divadla v Pytli Petra Stolaře s názvem Dějiny české kotliny očima G. Casanovy. „Je to projekce ušitá přímo na míru fasády zámku. Příběh mapuje dějiny od počátku světa až po založení samostatného Československa,“ vysvětlil vedoucí kulturního centra.

Odpoledne a večer ovládne hlavní scénu hudební mix mnoha žánrů. Mladý a nadějný písničkář Dan Vertígo, moravská Cimbálovka Majerán, kapela Patrola/Šlapeto s interpretací nejslavnějších hospodských kupletů nebo oblíbená poprocková kapela Ready Kirken. Svou hudební show představí s kapelou Tereza Kerndlová a hlavním hostem je slovenská ikona No Name.

„Osobně se těším na vystoupení Šporcla s SČF. Na rockové scéně bych se podíval na legendy Blues Session, ale chápu, že to není pro každého. Pro každého je jistě Desmod a No Name,“ nechal se slyšet Vitásek. Akci ukončí v sobotu ve 23 hodin ohňostroj.

Na bezpečnost během slavností dohlédnou strážníci i policisté. „Až na nějaké drobnosti jsme v minulosti nemuseli řešit žádné zásadní problémy. Věřím, že tomu tak bude i letos,“ podotkl velitel Městské policie Duchcov Josef Hulín.

Obyvatelé města se musí připravit na dopravní omezení. „Od pátečních 11 do sobotních 6 hodin bude v ulici Masarykova platit zákaz zastavení. Při průjezdu kočáru s Casanovou, který se uskuteční zítra od 17.45 do 18.00 v úseku od kina Lípa na náměstí Republiky, se musí řidiči připravit na komplikace,“ uvedl Vitásek.

Řidičů se bude týkat i sobotní snížení rychlosti při průjezdu částí města. „V ulici Lipová v úseku od kina Lípa po náměstí Jiřího z Poděbrad budou moci auta jezdit maximálně třicítkou,“ upřesnil Vitásek. Záchytná parkoviště budou k dispozici na náměstí Jiřího z Poděbrad, v ulici Mlýnská a pro stání aut poslouží i plocha u křižovatky ulic Skladištní a Želénské.

CASANOVSKÉ SLAVNOSTI 2019

Rocková scéna
Sobota: Idio&Idio (13.00), Nerrea (14.20), The Switch (15.40), Tango (17.10) a Tsunami (20.30)

Hlavní scéna
Sobota: Dan Vertigo (13.45), cimbálovka Majerán (15.15), kapela Patrola/Šlapeto (16.45), Ready Kirken (18.15), Tereza Kerndlová (19.45) a No Name (21.45)

Kompletní program naleznete zde.