Výsledkem rozsáhlé obnovy, která započala v říjnu loňského roku, je přátelské prostředí a všechna patra rozsvícená veselými barvami. Spokojeni jsou nejenom senioři, ale i personál.
„Dříve jsme měli vždy na jednom patře jednu centrální koupelnu, zatímco nyní je téměř u každého pokoje sociální zařízení se sprchovým koutem a personál má své zázemí, což samozřejmě vede k usnadní jeho práce,“ upřesňuje Barešová.
Vzpomíná, že senioři projevovali při návratu do svých pokojů větší nervozitu, než když je uvolňovali. „V některých případech se z provozních důvodů stalo, že se nevrátili na původní pokoj, ale většinou se jim snažíme vyjít vstříc,“ dodává ředitelka.
Rekonstrukce Domova důchodců v Bystřanech byla rozdělena do několika etap. Poslední, zaměřená na technické sjednocení všech čtyř pater, přišla na sedmnáct milionů korun.
Podle ředitelky Barešové je především záležitostí skvělého personálu, že klienti zvládli hektické období velké proměny bez problémů.
Selma Němečková, klientka domova je v novém barevném pokojíčku velmi spokojená. Pastelová barva na stěnách pokoj s balkonem ještě více rozjasnila a zjemnila.
Kombinace s dřevěným nábytkem tvoří příjemně útulný celek . „Ještě si to tu musím ale trochu zabydlet,“ vysvětlovala nám s úsměvem milá seniorka.