"Po osmi hodinách usilovného pátrání byl pohřešovaný senior nalezen mrtev, přivolaný lékař konstatoval smrt bez cizího zavinění," řekl Daniel Vítek, tiskový mluvčí PČR ÚO Teplice.

PSALI JSME V ÚTERÝ:

Teplicko - Policie vyhlásila pátrání po pohřešovaném seniorovi: Vít MALINA, nar. 1938, bytem Teplice, je pohřešován od 13. září, kdy kolem 6.00 hod. vyrazil z místa trvalého bydliště do Dubí na houby.
Kolem 14.00 hodin ještě telefonicky kontaktoval příbuzné, kdy sdělil, že se již vrací k vozidlu a zanedlouho bude doma. Do místa bydliště však nedorazil a do současné doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Osobní vozidlo pohřešovaného bylo nalezeno v Dubí, ul. Mánesova řádně zajištěné a nepoškozené.
Vít Malina je vysoký 174 cm, obézní postavy, má modré oči, šedé krátké vlasy a šedou bradku

POPIS ODĚVU: šedozelená košile nevýrazné barvy s dlouhým rukávem, šedobéžová látková bunda bez rukávů, s kapsami v přední i zadní části, světlé riflové kalhoty, černé holinky
Vzhledem k okolnostem případu se policie obrací na veřejnost se žádostí o spolupráci, neboť existuje reálný předpoklad, že pohřešovaný byl spatřen některým z houbařů a to s největší pravděpodobností v okolí města Dubí. Případné poznatky k výskytu pohřešované osoby je možné sdělit na kteroukoliv služebnu Policie ČR nebo na linku 158. V pondělí proběhla v okolí Dubí pátrací akce po pohřešovaném, do které se zapojili i psovodi a vrtulník s termovizí, akce však skončila s negativním výsledkem. Další pátrací akce probíhá.