Letos se poprvé zapojily do programu soubory dva. Tradičně pobavili svým dětským punkem REV!VALové z „malé“ Arkadie, svou pohádkou o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém debutovali klienti stacionáře na Novoveské. Dlužno říci, že obojí úspěšně.           

REV!VALové jsou takřka profíci, na výčet jejich vystoupení v Akropoli by nestačily prsty jedné ruky. A není to zdaleka jediné pražské jeviště, které si vyzkoušeli, ať už jde o vltavskou Náplavku či festival Mezi Ploty v bohnické psychiatrické nemocnici. Vyzkoušeli si i "prkna, která znamenají svět" v ikonickém Dejvickém divadle.

Hubertská zábava Arkadie Teplice.
FOTO: Vysoký dům se proměnil v plesající les

Debutující soubor stacionáře tvořilo 15 klientů a 7 asistentů. Ti si zkusili stát na prknech kamenného divadla poprvé. Doprovodili je i 3 kamarádi ze stacionáře, kteří byli jako alternující náhradníci pro případ nenadálé události.

"Přes první nejistotu se všichni rychle zorientovali v neznámém prostředí a vydali ze sebe to nejlepší, co v nich bylo," říká Zuzka Nétková, vedoucí stacionáře, tady v roli režisérky. "Repliky a písničky sklidily zasloužený potlesk, atmosféra byla příjemná."

Josef Hon

Předvánoční akce v Teplicích. Pohádka a slet andělů v rámci rozsvícení vánoční výzdoby Galerie Teplice.
OBRAZEM: Centrum Teplic bylo v sobotu večer pohádkové