Do Teplic se na něj sjede dvacítka minipivovarů a rodinných pivovarů, vařených tradiční poctivou metodou.

OHLAS PŘEDČIL OČEKÁVÁNÍ

„Když jsme před rokem pořádali první ročník, doufali jsme, že by mohl mít úspěch a stát se v Teplicích tradicí. Ohlas předčil naše očekávání a jsme rádi, že se druhý ročník rozrostl a všichni už se k nám těší,“ říká majitelka pořádajícího pivovaru Gabriela Schönbauerová.

Teplický pivní rynek, který pořádá teplický pivovar Monopol ve spolupráci s městem Teplice, se koná v prostoru za domem kultury, kde bývá jedna ze scén při oslavách zahájení lázeňské sezóny, v době od 10 do 22 hodin.

V nabídce minipivovarů bude světlý ležák, polotmavá a tmavá piva, ochucená piva, speciály i svrchně kvašená piva. O nejlepším pivu rozhodnou návštěvníci. Každý z dvacítky zúčastněných pivovarů přihlásí do soutěže svého favorita a lidé budou ochutnávat, vyplňovat degustační soutěžní lístek a součtem hlasů rozhodnou o vítězi.

Cenou je originální keramické teplické prasátko, které pro tuto příležitost i letos vyrábí keramik Míla Krofra z Hromnice u Plzně.

Putovní výstava "Národní kronika" na náměstí Svobody.
FOTO: Národní sbírka vzpomínek zakotvila na měsíc v Teplicích

„Dobré pivo se pozná hned po prvním doušku, je však mnohem lepší se přesvědčit vypitím celé sklenice,“ tvrdil jakýsi milovník piva.

„Chceme lidem představit různé druhy piva. Máme krásné degustační skleničky s logem rynku, aby mohli ochutnat a posoudit, jaké pivo jim bude chutnat nejvíc. Připravené jsou i fontánky na oplachování skleniček. Každý pivovar bude nabízet piva vlastní výroby,“ těší se na sobotu sládková pořadatelského pivovaru Martina Valterová.

VÍC PIVOVARŮ NEŽ LONI

„Pivovarů se přihlásilo víc než loni, skoro všechny je znám osobně. Všichni už se sem moc těší, rádi vzpomínají na to, jakou příjemnou atmosféru loni Tepličáci při prvním ročníku Teplického pivního rynku udělali,“ dodává.

Návštěvníci se mohou těšit na celou řadu diváckých soutěží o hodnotné ceny, vystupovat budou kapely a zábavný program připravili pořadatelé i pro děti. Chybět podle nich nebudou ani grilované klobásky, preclíky a další dobroty z jejich pekárny.

Teplický meteorolog Martin Novák předpověděl, že bude hezké počasí, tak uvidíme, jestli mu to vyjde.

Skupina Doga během natáčení filmu Muzzikanti. Roman Izzi Izaiáš druhý zleva a Pavel Kříž třetí zleva.
Oslavy 777 let Duchcova se blíží. Petr Stolař předvede historii v obrazech

„Pivní rynek si určitě nenecháme ujít. Byli jsme už loni, když byl na Zámeckém náměstí. Byla tam fajn atmosféra a navíc, kde jinde můžete ochutnat tolik druhů piva na jednom místě, než při takových akcích,“ chystají se na rynek v sobotu i s partou kamarádů Dan a Honza Horákovi.

TEPLICKÝ PIVNÍ RYNEK 9.9. od 10 do 22 hodin Kulturní program: Moderuje Mira Kuželka.
10:30 DOUBRAVANKA
12:30 Rockový sbor MELODICA
13:00 ŠPINAVÝ LŮZŘI
14:30 ČISTÍRNA POKAŽDÉ JINAK
16:00 VOJTAANO
17:15 JANAS&PAPAS
18:15 DAVID KRAUS s kapelou
19:45 Arny SHOW (Arnošt Frauenberg + host: Jiří Jakima)
21:00 FUNKY TOWN
22:10 HUSTEJ WIMPY