Zloděj si s kradeným autem pěkně užíval. Ve městě potkal svou 34letou známou a společně se kradenou dodávkou vydali na výlet.

Po cestě podezřelý pravděpodobně z vozidla stejného typu odcizil registrační značky, namontoval je na kradené auto a posléze na benzínové čerpací stanici natankoval do auta pohonné hmoty, aniž by za ně zaplatil.

Oba se pak večer ubytovali v penzionu v okrese Tábor a dodávku zaparkovali venku. Jeho spolucestující je také podezřelá, že se v obci, kde se ubytovali, pokusila odcizit jízdní kolo.

U penzionu si kradeného auta všimli policisté, kteří přišli prověřovat pokus krádeže kola a s osádkou auta si samozřejmě chtěli „promluvit". Zatímco ženu se jim podařilo zastihnout, muž vyskočil z okna na toaletě a utekl. Zpátky ke kradenému autu nemohl, bez dopravního prostředku ale dlouho nezůstal. Co se nestalo…

V nedalekém Sezimově Ústí se díky dalšímu nezodpovědnému řidiči, který nechal odemčené auto a klíčky v zapalování, zmocnil nového auta, tentokrát značky Renault.

Z vozidla odcizil tankovací kartu a odjel do Tábora. Dlouho si ale jízdy v kradeném autě neužil. Po krátkém pronásledování policejní hlídkou z vozidla utekl a zaběhl do prodejny, kde ukradl klíče od dalšího auta. Zoufale vyběhl na ulici a mačkal dálkové ovládání s vírou, že vozidlo stojí na ulici a bude moct znovu ujet. Klíče ale byly jen náhradní, a tak se z místa už vezl policejním vozem.(dav, pem)