"Energetikům se podařilo po nedělní vichřici opravit všechny poruchy na vedení vysokého napětí, bez elektřiny tak zůstávají jen desítky domácností. Děláme vše pro to, aby i zbývající odběratelé byli připojeni co nejdříve," sdělila mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Při vichřici, která v neděli zasáhla Českou republiku, zůstaly bez proudu statisíce domácností. Vzhledem k velkému počtu poruch na vedení vysokého a nízkého napětí ČEZ následně vyhlásil kalamitní stav v Karlovarském, Královéhradeckém, Libereckém, Pardubickém, Plzeňském, Středočeském a Ústeckém kraji a na Vysočině.

Jako první odvolal kalamitní stav v pondělí večer v Plzeňském a Královéhradeckém kraji.

"Na základně příznivého vývoje poruchovosti a nízkému počtu omezených odběrných míst ČEZ Distribuce k (úterním) 23:00 odvolává kalamitní stav pro zbývající kraje," uvedla mluvčí.

Současně doplnila, že odběratelé, kteří zatím ještě zůstávají bez proudu, by měli být k němu připojeni co nejdříve. Firma současně předpokládá, že ještě budou hlášeny nějaké poruchy na vedení nízkého napětí, ale měly by se týkat jen rekreačních objektů a osad.