Těšit se můžete na zábavný doprovodný program, lidové písně, ochutnávky klobásek, sýrů a dalších farmářských specialit. Trhy se konají od 12 do 18 hodin, doprovodný program začne ve 14 hodin. Farmářské trhy budou pokračovat 14. března v Ústí nad Labem a pak i v dalších městech kraje, v Kadani, Chomutově a Mostu. Do Teplic se Farmářské trhy vrátí 22. března a budou se pravidelně opakovat každé dva týdny až do prosince. Trhy pořádá občanské sdružení Český um Artificium Bohemicum pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Nabízeno bude pouze zboží české výroby ovoce, zelenina, uzeniny, med, koření, ryby, sýry a další produkty. Obchodní centrum Olympia bude na svých webových stránkách vždy tři dny před konáním trhu zveřejňovat kompletní seznam prodejců.

Pod společnou značkou Severočeské farmářské trhy bude podle Adama Webera z pořadatelského sdružení Český um Artificum Bohemicum trhů do Vánoc více než 130, skoro o třetinu víc než vloni. Nově budou trhy v Ústí nad Labem každý týden a v Mostě každé dva týdny.

„Už vloni jsme začali prověřovat a certifikovat pěstitele, výrobce a prodejce, kteří se na našich trzích objevují. V tuto chvíli jich máme prověřených přes čtyřicet a budeme v tom pokračovat i nadále. Na této certifikaci spolupracujeme i s místní veterinární správou či Státní zemědělskou inspekcí," dodal Adam Weber. (ot, čtk)