Přestože v předešlých volbách v rámci své kampaně avizoval, že to je opravdu už naposledy, stojí i letos v čele kandidátky ODS. „A právě té chci ještě jednou pomoci. Beze mě by měla třeba o dvě procenta míň, což může být rozhodující,” říká Jaroslav Kubera, v historii města nejdéle vládnoucí starosta.

Do čela města nastoupil v roce 1994 nejprve jako starosta, od roku 2001 se při transformaci Teplic na statutární město proměnil do role primátora. Od roku 2000 dosud je senátorem Parlamentu ČR za volební obvod Teplice. „A to pro mě letos zůstává klíčové. Senát. Tento post bych chtěl obhájit. A navíc, už v prvním kole voleb. Přeci voliče nebudu tahat k volbám dvakrát,“ uvádí známý propagátor kouření.

Má specifický způsob žertování, který spočívá i v tom, že u mnoha jeho návrhů není každému hned zřejmé, zda jsou míněny vážně, anebo v nadsázce.

V komunálních volbách v roce 2014 obhájil post zastupitele Teplic, když vedl kandidátku ODS. Strana volby ve městě vyhrála (26,74 % hlasů, 8 mandátů) a uzavřela koalici s ČSSD a TOP 09. V listopadu 2014 se Jaroslav Kubera stal pošesté primátorem statutárního města Teplice.

Na volby se podle svých slov těší. Ještě před nimi ho ale čeká jiná životní událost. S manželkou Věrou si po padesáti letech řeknou opět své „ano“. Pořídí si na to nové prstýnky, protože ten původní teplický primátor ztratil někde na kurtu při tenisu.

„Svoji ženu miluji. Je mi oporou, i když přiznávám, že to má se mnou těžké. Proto už bych se po čtvrtstoletí chtěl také věnovat více rodině,“ směje se. Ženu, jak prozradil, si vybíral podle její maminky.

„Byla naprosto úžasná. A protože jsem si kdysi jako mládenec přečetl, že chceš-li se oženit, podívej se nejprve na svoji budoucí tchyni, tak bylo rozhodnuto,” říká s humorem sobě vlastním Kubera. Svatba bude tuto sobotu, v rodinném kruhu. Společně s manželkou vychovali dvě dcery. Dnes se už mohou těšit z vnoučat.